Проєкт реконструкції площі Коліївщини отримав відзнаку від Європейської премії з міського громадського простору 2022

Проєкт реконструкції площі Коліївщини отримав відзнаку від Європейської премії з міського громадського простору 2022

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

27.7.2022

Проєкт реконструкції площі Коліївщини у Львові потрапив до переліку 25 обраних проектів Європейської премії з міського громадського простору 2022 року. Ці проєкти будуть додані в онлайн-архів, який представляє найкращі проєкти, які були заявлені на премію та відображають формування та розвиток громадських просторів в Європі.

Відкриття цієї оновленої площі в історичній єврейській дільниці Львова в вересні 2021 року завершувало проєкт "ReHERIT: Спільна відповідальність за спільну спадщину", який розпочався у 2018 та реалізований Управлінням охорони історичного середовища Львівської міської ради, Центром міської історії, Лабораторією міського простору та Відділом культури Уманської міської ради за фінансового сприяння Європейського Союзу. Проєкт оновлення площі розроблений бюро "Рутенія" (арх. Ольга Криворучко), роботи виконувала фірма "Вельт Капітал". Замовник та координатор робіт — Управління охорони історичного середовища Львівської міської ради.

Під час археологічних досліджень знайшли залишки міського оборонного муру та фундаменти будівель, які ознаковані в мощенні. Також локалізовано криницю, що була осередком площі. Цей проєкт повертає її не лише у формі фонтану — сучасна криниця реферує до проєкту середини XIX століття, який був реалізований на цьому місці. Водночас це місце пам'яті, оскільки криниця була одним з головних місць зустрічей мешканців, які були сусідами. Площа, оновлена як сучасний громадський простір та ознакування історичних будівель та місць є частиною осмислення та поваги до історії та спадщини середньовічного єврейського кварталу.

На конкурс Європейської премія з міського громадського простору 2022 було подано 326 заявок з 35 країн. Журі відібрало п’ятьох фіналістів: FLOW, Брюссель (Бельгія), Hage, Лунд (Швеція), Міський сад "Sporta pils dārzi", Рига (Латвія), Площа Святого Серніна, Тулуза (Франція), Catharijnesingel, Утрехт (Нідерланди). Переможці будуть оголошені в листопаді 2022 р.

Європейська премія з міського громадського простору

The European Prize for Urban Public Space

Конкурс, що відбувається кожні два роки з ініціативи Центру сучасного мистецтва Барселони. Метою премії є визнання та увиднення праці, спрямованої на створення, відновлення та вдосконалення громадських просторів в європейських містах.

Зображення

Верхнє, галерея: Богдан Ємець