Оцифрування домашніх кіноплівок

Оцифрування домашніх кіноплівок

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

Вересень 2022

Щороку у жовтні Центр міської історії долучається до програми Міжнародного дня домашнього кіно.

Оголошуємо дні відкритих дверей у Центрі міської історії і запрошуємо власників приватних архівів приносити для безкоштовного оцифрування домашні кіно-записи на 8 мм та 16 мм плівках. Копії оцифрованих матеріалів стануть частиною Міського медіаархіву, а відібрані знахідки ми разом переглянемо під час Дня домашнього кіно в жовтні.

Плівки 8 мм і 16 мм часто існують лише в одному екземплярі. Для їхнього перегляду потрібне спеціальне обладнання, тому їх роками зберігають у родинах без можливості перегляду. Крихкість і недовговічність родинних історій, відзнятих на плівку, ще гостріше відчувається у часі війни. День домашнього кіноце не лише нагода зустрітись зі спогадами, а й можливість зберегти та поділитись цінними приватними історіями про родинні святкування й переживання, мандрівки й відпочинок, хобі чи вільний час.

У Центрі міської історії День домашнього кіно відбудеться вже всьоме. За цей час нам вдалось зібрати та зберегти чимало матеріалів не лише зі Львова, але й інших міст України. Учасники й учасниці отримали можливість відновити свої сімейні спогади та розділити їх зі своїми близькими. Окрім цього, віднайдені приватні архіви домашнього кіно стали матеріалом для досліджень, створення фільмів та арт-проєктів.

Міжнародний день домашнього кіно

Свято аматорських фільмів і кіно, яке щорічно проводиться у жовтні у багатьох місцях світу. Заходи в цей день дають змогу окремим особам і сім’ям побачити і поділитися власними домашніми фільмами та історіями. Це шанс дізнатися, як і чому треба зберігати ці фільми і візуальну спадщину загалом.

Чекаємо вас із плівками на вулиці Богомольця, 6 з понеділка по п'ятницю з 10:00 до 18:00Із питаннями щодо оцифрування кіноплівок, будь ласка, звертайтесь до координаторки Міського медіаархіву, Анастасії Холявки ([email protected]).

Зображення

Верхнє: колекція Георгія Котельникова // Міський медіаархів Центру міської історії