Громадський простір Сихова: координатна система громадських споруд

Громадський простір Сихова: координатна система громадських споруд

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

9 вересня 2017 / 12.00

Нові житлові райони соціалістичного Львова, подібно до інших радянський міст, планували на основі Ступеневої системи обслуговування, яка передбачала відповідні рівні доступності для кожного типу громадських споруд та їх розташування у структурі міста. Освітні і медичні заклади Сихова і дотепер задовольняють "щоденні" та "періодичні" потреби, проте уже в новому контексті, де на чітко спланований простір мікрорайонів нашаровуються нові споруди, процеси та значення. Сьогоднішні бібліотеки, школи та поліклініки Сихова існують поміж намірами їхніх авторів та побутом тутешніх мешканців. Про те, як на перетині щодення та запланованих ідей твориться динамічний міський простір, розповідатиме архітекторка, дослідниця Центру міської історії Наталія Мисак. Прогулянка сформована на основі матеріалів з проекту "Інтерактивний Львів". Це цифрова платформа для вивчення історії Львова через місця та простори, в якій дослідницькі тексти та мультимедійні матеріали представлені на інтерактивній карті. Тривалість прогулянки - 1 година. Про місце початку учасників повідомлять після реєстрації.

8-10 вересня 2017 р. у Львові відбулися Дні європейської спадщини, що були цьогоріч сфокусовані на представленні історії міських фабрик, шпиталів та освітніх закладів. Промислові об’єкти, підприємства, громадські заклади, школи та університети були тими елементами, які створювали динаміку міського розвитку. Сьогодні ж вони є важливою частиною матеріальної спадщини Львова, а їхнє минуле все частіше викликає інтерес у мешканців міста. Протягом Днів Європейської спадщини історики, мистецтвознавці, архітектори та екскурсоводи знайомитимуть львів’ян із історією менш помітних за інші, але точно не менш важливих індустріальних пам’яток та громадських закладів.

Дні європейської спадщини - загальноєвропейська ініціатива, офіційно започаткована Радою Європи в 1991 році. Мета проекту — звернути увагу мешканців та гостей міста до культурної спадщини та її ролі у розвитку сучасного суспільства. Основною ідеєю заходу є відкриття і огляд зазвичай закритих чи маловідомих пам'яток, щоб привернути увагу громадськості до їх історичної та архітектурної цінності.