Загальна Крайова Виставка у Львові

Загальна Крайова Виставка у Львові

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

25.6.2022, 12:00

Запрошуємо на міську прогулянку "Загальна Крайова Виставка у Львові" з дослідницею Роксоляною Головатою.

Крайова виставка 1894 року була чи не найпомітнішою подією у житті Львова кінця століття. Облаштована поруч Стрийського парку, вона поєднувала в собі ідею "цивілізаційного поступу", репрезентації краю й міста, розваги й пізнання. За чотири місяці виставка зібрала у понад 100-тисячному місті більше мільйона гостей. Промислові та мистецькі павільйони, галицьке село і канатна дорога над парком, технічні форуми, футбольні матчі і концерти, перші електричні фонтан та трамвай — усе це викликало у відвідувачів різні оцінки й емоції: від захвату до іронії. 

Ми спробуємо відтворити маршрут, яким прогулювалися виставкою її сучасники, обговоримо їхні враження від побаченого там. А також уявимо, як виглядав цей простір понад століття тому, й побачимо, що від нього залишилося понині. 

post picture

Роксоляна Головата

Історична редакторка проєкту “Інтерактивний Львів”, дослідниця Центру міської історії, аспірантка в Українському католицькому університеті (гуманітарний факультет) та Вроцлавському університеті (Інститут історії мистецтва). Наукові зацікавлення: урбаністика, перцепція простору, мистецькі мережі Львова та їхні прояви у публічному просторі міста.

Тривалість міської прогулянки 2 години.

Для участі, будь ласка, зареєструйтесь за посиланням або номером телефону +380504327202 чи +380322751734. Після реєстрації повідомимо місце зустрічі.

Зображення

Верхнє: Електричний фонтан чеської фірми Ф. Кржижика на Загальній Крайовій Виставці у Львові // Biblioteka Narodowa 

Галерея: Оля Заречнюк