Львів’янки. Не/відомі долі Другої світової

Львів’янки. Не/відомі долі Другої світової

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

5 жовтня 2019 / 14.00 

Якими були долі львів’янок під час Другої світової війни? Стереотипи і уявлення про них як про зрадниць чи героїнь розбиває щоденна рутина. Вона показує, як ризиковано ставити їх в певні рамки, позбавляючи суб’єктності, права бути різними, помилятися, обирати, пристосовуватися, противитися, боротися, щоб вижити. Спосіб виживання кожної жінки був іншим. І часто результат залежав від спільноти,  до якої приписував її окупаційний режим. Декому вдалося вижити, а інші загинули тому, що були "інші". Жіночих свідчень тих років не збереглося багато, проте навіть поодинокі долі стають яскравим свідченням епохи, коли людське життя мало найнижчу вартість. Кароліна Лянцкоронська залишила, можливо, найбільш детальні спогади тих днів. А от постаті  Оленки Ґердан-Заклинської чи Дебори Фоґель, Стефанії Скварчинської  чи Владислави Хомсової, Марти Чорної  чи Ірени Ґольдштейн до цього часу залишаються малознаними львів’янам. Їхні долі і діяльності невидимі в просторі сучасного міста, то ж і допитливий турист і гість міста позбавлений можливості дізнатися про цих особистостей. Саме про таких жінок пропонуємо поговорити під час міської прогулянки.

Участь безкоштовна. 

Соломія Трильовська 

гідеса по Львову, авторка серії екскурсій малознаними куточками Львова, а також екскурсій та лекцій про жіночий слід в історії нашого міста. Володіє українською, польською та російською мовами.

Екскурсія розроблена на матеріалах проекту по розробці та пілотуванню матеріалів для гідів, організованого Центром міської історії як частини ширшого проекту "ReHERIT: спільна відповідальність за спільну спадщину".

  • img

  • img

Зображення

Галерея: Ірина Середа