"Демон руху" прямує до Львова

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

22 вересня 2018 / 12.00

Літературний світ одного із провідних представників польської літератури жахів Стефана Ґрабінського пронизаний таємничістю, психологічною напругою, а також динамікою руху та захопленням технологією. У дослідженні творчості письменника, Йоанна Маєвська однією з перших пропонує подивитися на світ Стефана Грабінського через призму простору, зокрема, Львова початку XX століття. Як ілюструє дослідниця, цей простір та дух часу мав вплив на містичний характер його творів.

У продовження львівської презентації книжки "Демон руху, дух часу, привиди місць. Фантастичний Грабінський і його світ" (Вроцлав, 2018) авторства Йоанни Маєвської, запрошуємо на пошуки простору, який творив світ Стефана Грабінського і в якому він творив містичний світ "Демона руху" та своїх інших праць. Під час прогулянки автори покажуть нам місця, пов'язані з письменником, та запропонують контекст, в якому ці місця були присутні в його житті.

Участь безкоштовна. Мова прогулянки - українська та польська з синхронними перекладом.

Міську прогулянку проведуть

Др. Йоанна Маєвська

літературознавиця, випускниця Варшавського університету та Університету Сорбонни. Викладає в Театральній академії імені Александра Зельверовича. Авторка текстів про Гюїсманса, де Мопассана, Пруса, Реймонта, Жеромського та вікторіанську літературу жахів.

Др. Андрій Бондаренко

філософ, публіцист, випускник Львіського національного університету імені Івана Франка, Університету Марії Кюрі-Склодовської в Любліні. Автор проекту “Підзамче: місця та простори”, керівник та інтерв’юер дослідження “”Пошуки дому” у повоєнному Львові. Досвід Підзамче, 1944-1960″.

Зображення

Галерея: Богдан Ємець