Архітектурні території: Середньовічні стратегії в умовах глобалізації

Архітектурні території: Середньовічні стратегії в умовах глобалізації

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

Ешлі Біґгем

Єльський університет

17 жовтня 2014

Центр міської історії, Львів

Від фортець середньовіччя і до сьогоднішніх глобальних інфраструктур територіальні форми залишаються і залишатимуться предметом для праці архітекторів, міських дизайнерів та істориків. Натхненне фортецями замками Галичини, це дослідження присвячене оборонній архітектурі від середньовіччя до сучасності. Останні тенденції в глобалізаційних процесах підкреслили важливість вивчення цих структур. Завдяки ретельному розгляду архітектурної форми, методології та історії, легко усвідомити відмінності між фортечною архітектурою в Україні та сучасною оборонною архітектурою в світі.

Подібно до середньовіччя, сьогоднішні політичні структури розпадаються. Політична влада набула досвіду через мережу структур, які накладаються, через релігійні інституції, нації, міста-держави і транснаціональні корпорації. Лекція розглянула історію архітектури та простору крізь призму історії глобалізації. Як архітектура реагує на сучасні суспільно-політичні зрушення з погляду організаційних структур середньовіччя? Що ми можемо дізнатися із середньовічної історії, що допоможе нам подолати власну нинішню оборонну кризу?

post picture

Ешлі Біґгем

архітекторка і стипендіатка Програми Фулбрайта, у рамках якої досліджує системи фортифікації довкола Львова. Нещодавно отримала ступінь магістра з архітектури в Школі архітектури Єльського університету. Крім навчання в Єльському університеті, здобувала викладацький досвід під керівництвом проф. Долорес Гайден там-таки, а також на посаді викладачки-стажерки в Університеті Теннессі. Професійному зростанню сприяло стажування у компанії з міждисциплінарної архітектури “MOS” (Нью-Йорк) та у компанії “Gray Organschi Architecture” (Нью-Гейвен).

Стажування Ешлі Біґгем у Центрі міської історії присвячене збереженню та сучасній адаптації історичних фортифікаційних структур у Галичині. Її праця зосередиться на культурній та архітектурній ідентичності структур через вивчення їхнього сучасного контексту.