Культурні фортеці: переосмислення, збереження й меморіальна архітектура

Культурні фортеці: переосмислення, збереження й меморіальна архітектура


  • Тривалість курсу:
    березень-травень 2014
  • facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

Учасниками курсу стали студенти п’ятьох Львівських університетів, викладачі та дослідники львівських наукових інституцій. Заняття відбувалися у двох групах щовівторка та щочетверга.

Курс присвячено меморіалам, історичним місцям та ландшафтам, які не вписуються у традиційні уявлення про архітектурні методи увічнення пам’яті.

Меморіальні місця мають не тільки функцію збереження, а й інтерпретації та освіти. Процес присвоєння культурної цінності - складний і часто обумовлений суспільно-політичними обставинами. Яку відповідальність несе архітектор, працюючи на історичних місцях? Яку роль відіграє архітектурне середовище в інтерпретації історії? Як архітектори можуть надати нового значення, енергії та привернути громадську увагу до історичних структур?

Курс виходив за межі пам’яток, як-от статуї та тріумфальні арки, натомість відбувся пошук нових форм для збереження у містах і місцях світу. Це стосується до будівель, місць, інфраструктур, що невидимо пов’язують нас із минулим. Особливо цікавим стало відновлення місць, де пересікаються сучасні функції та історичні ритуали.

Тривалість курсу - 5 занять. Місце - Центр міської історії (вул. Акад. Богомольця, 6). Форма занять - семінари. Мова - англійська.

Після закінчення навчання учасники отримали сертифікат, який засвідчив їхнє успішне завершення курсу.