Відкрита форма

Відкрита форма

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

2018

Упродовж двох тижнів між серпнем і вереснем 2018 року дослідники і дослідниці з усього світу аналізували припущення та функціонування просторів, втілених відповідно до теорії відкритої форми Оскара та Софії Гансенів. "Міська літня школа: Відкрита форма" стала форумом для дискусій і дослідження для 18 учасників і учасниць з п'ятнадцяти різних країн і чотирьох континентів. Зібрані у цій книзі есе виникли як реакція на взаємодію з архітектурним середовищем, що засноване на гуманістичних принципах та сьогодні використовується вже третім поколінням мешканців і мешканок. Тексти і візуальні есеї аналізують множинні взаємозв'язки між людьми, які на щодень досвідчують житловий масив Словацького у Любліні, інтер'єрами їхніх помешкань і просторами навколо – районом зокрема та міським середовищем загалом.

Структура книги відображає ті виміри, якими послуговувалися подружжя Гансенів, – мікрорівень, мезорівень та макрорівень – перенесені у контекст квартири, житлового району і житлового кооперативу відповідно. Перший розділ розповідає історію балконів – "екранів міського життя", через які відривається відкрита форма. Другий – пропонує каталог сценаріїв перебування у просторі житлового масиву, його перетворення і адаптації. Третій складається з серії есе про спадки відкритої форми, її зв'язок з ідеями розумного сталого міста, використання у педагогіці та для вирішення просторових конфліктів. Книга також містить опис дитячої програми, яка відбувалася в часі літньої школи.

Публікація здійснена Національним інститутом архітектури і урбаністики (Варшава) у співпраці з Центром міської історії Центрально-Східної Європи.