Міська літня школа: Відкрита форма

Міська літня школа: Відкрита форма

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

26.8 - 8.9.2018 

Люблін, Варшава, Шумін

"Відкрита форма" – це концепція, яку Софія і Оскар Хансени поставили у центрі своєї архітектурної, мистецької і дидактичної роботи. Згідно з цією теорією, архітектурна сутність – це основа для суспільних стосунків, а не мета проектанта і ціль сама по собі. Збудовані об’єкти Хансенів випереджали свою епоху, зокрема, у тому, що автори керувалися принципами партисипативного проекту, доступного житла і публічних просторів. "Відкрита форма" представлена у трьох різних об’єктах, які відвідають учасники та учасниці літньої школи: житловий масив Словацького у Любліні (osiedle Słowackiego), район Ґроховскі плацдарм (Przyczółek Grochowski) у Варшаві і особистий будинок подружжя у Шуміні. На десять днів ці три локації перетворяться на лабораторію практичного досвіду і осмислення.

Опис програми і принципи школи

Учасники та учасниці міської літньої школи працюватимуть з архітектурним середовищем, яке засноване на гуманістичних принципах та сьогодні використовується вже третім поколінням мешканців. З історичної точки зору, у програмі будуть окреслені принципи теорії відкритої форми і лінійної системи, а також у ширшому сенсі – ідеї модернізму з огляду на архітектуру житлових районів і відкритих просторів. Під час школи ми будемо аналізувати взаємозв’язки між інтер’єром будинку і його екстер’єром – житловим районом зокрема та міським середовищем загалом.

Програма школи складається із серії коротких курсів, лекцій, семінарів і групових досліджень у складі трьох тематичних студій. Структура школи визначається вимірами, якими послуговувалися самі проектанти:

  • мікрорівень
  • мезорівень
  • макрорівень

Вони будуть перенесені у контекст квартири, житлового району і житлового кооперативу відповідно.

Робоча мова школи – англійська.

Контакти

За додатковою інформацією звертайтесь до координатора програми Кацпера Кемпінського [email protected]

Організатори:

Національний інститут архітектури і урбаністики

Центр міської історії Центрально-Східної Європи

Партнери:

Музей сучасного мистецтва у Варшаві, Місто Люблін

За фінансування з державних коштів у рамках програми Міністерства культури і національної спадщини Республіки Польща

Ця школа продовжує серію Міських літніх шкіл, які організовує Центр. Інформація про попередні програми: Новий Львів (2015), Славутич (2016), Сихів (2017 р.).

  • img

  • img

  • img

Зображення

Галерея: Кароль Самборський, Оля Скоржинська