DIGITAL CULTURES LVIV 2019 // LIVING ARCHIVES

DIGITAL CULTURES LVIV 2019 // LIVING ARCHIVES

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

17 жовтня 2019

Центр міської історії, Львів

Перша конференція DIGITAL CULTURES LVIV, організована Інститутом Адама Міцкевича (Варшава) у співпраці з Центром міської історії (Львів) в рамках Міжнародного фестивалю аудіовізуального мистецтва "Тетраматика 2019".

Лейтмотивом конференції є "живі архіви". Архіви набувають гнучкої форми, а користувачі отримують необмежений доступ до їхніх резервів. У процеси, пов'язані з накопиченням і перетворенням архівів, впроваджуються алгоритми на основі штучного інтелекту. То чи можна відкриті цифрові бази й надалі називати їх архівами?

На конференції DIGITAL CULTURES LVIV спробуємо розібратись у специфіці цих змін, їхніх перевагах і загрозах, а також поміркуємо, як ефективно використовувати явища, що виникають внаслідок цих процесів, для популяризації культурної спадщини і залучення широкої громадськості. Під час заходу будуть представлені сучасні цифрові проєкти, створені на базі архівних матеріалів, як текстових, так і візуальних, порушені питання диґіталізації і підтримки цифрового захисту культурного надбання.

Серед панелістів і лекторів DIGITAL CULTURES LVIV − митці, розробники, куратори, практики й теоретики цифрової культури, зокрема: Яніна Пруденко  (кандидатка філософських наук і кураторка Відкритого архіву медіаарту), Соня Вронковська (Національна бібліотека Польщі), Олександр Телюк (Національний центр Олександра Довженка), Катерина Яковленко та Катерина Лазаревич (Pinchuk Art Center), Пйотр Ридзек (book2net), Марцін Шала (Університетська бібліотека у Вроцлаві), Пауліна Стичиньська (Інститут Адама Міцкевича, Карта польських композиторів), Ева Коженьовська (Національна фільмотека – Аудіовізуальний інститут), Антон Усанов (дослідник полтавського медіаарту, куратор арт-центру Jump), Кшиштоф Жондло (New Amsterdam), Ольга Балашова (Національний художній музей України), Якуб Врублевскі (Факультет медіамистецтва Академії мистецтв у Варшаві, Майстерня 3D), Марта Маліновска (Different Tales), Лукаш Козак (Інститут Адама Міцкевича, "Проєкт: Упир"), Олексій Фурман (Aftermath VR), Кшиштоф Сьвірек (День домашнього кіно), Давід Марцінковскі і Катажина Кіферт (The Kissinger Twins), Якуб Шамалек (CDP, розробник відеоігор The Witcher 3, Thronebreaker, GWENT), Мая Драбчик ("Europeana") та інші.

У рамках заходів, що супроводжуватимуть конференцію, з 15 до 19 жовтня відбудуться майстерні, на які проводиться окрема реєстрація. 16-19 жовтня відбудуться також VR-шоу з аудіовізуальними інсталяціями. Детальніше про події на сторінці Фестивалю Тетраматика.

В рамках конференції відбудеться прем’єра аудіовізуальних проєктів "+ 100", створених у співпраці європейських медіа-художників та композиторів. Проєкт "+ 100" організований Інститутом Адама Міцкевича в рамках міжнародної культурної програми POLSKA 100, присвяченої сторіччю відновлення незалежності Польщі.

Конференція DIGITAL CULTURES LVIV проходить за підтримки Консульства Республіки Польща у Львові та Львівської міської ради.

Організатор:
Інститут Адама Міцкевича

Співорганізатори:
Центр міської історії
Мистецьке об’єднання НУРТ

Партнери:
book2net
New Amsterdam
artig.io
Microsoft
Консульство Республіки Польща у Львові
Центр Митрополита Андрея Шептицького
Львівська міська рада
URBAN бібліотека

Медіа партнери:
UA: Українське радіо Львів
Український тиждень
Коридор
Україна модерна
Критика

Зображення

Галерея: Віталій Солопчук