Чудернацький базар

Чудернацький базар

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

червень - липень 2016

подвір'я Центру міської історії

Виставка організована студентами з архітектури та містопланування Мічиганського Університету, в якій втілили теми своїх досліджень, пов'язані з використанням публічного простору та просторів ведення торгівлі, які вони провадили в Україні. Побувавши у Києві, Одесі та Львові, студенти дослідили схожі та відмінні риси архітектурної історії та сучасного використання базарів і неофіційних ринків.

Виставка є результатом чотирьохтижневого мандрівного курсу з однойменним воркшопом Bizarre Bazaar (Чудернацький базар), під керівництвом Ешлі Біґгем, викладачки архітектури Коледжу Таубмана з архітектури та містопланування Мічиганського Університету. Вісім слухачів курсу є студентами останніх та передостанніх курсів коледжу Таубмана. Курс зосереджувався на формуванні неофіційних ринків в Україні та змінах у використанні публічного простору у пост-радянському контексті.

Експозиція включає креслення, фотографії та інші оригінальні роботи авторства учасників курсу. Це новий погляд на звичні для огладача місця – базари та їх архітектурну, структурну та контекстуальну складові. Ця виставка не тільки презентація робіт дослідження студентів, але й методологічний приклад, що має на меті в найстисліший термін описати одну з характеристик досліджуваного об'єкту чи суб'єкту.

Опісля виставка експонувалась у виставковому залі "Американського дому" в Києві (18 лютого - 20 березня 2017 року). Відкриття супроводжувалось онлайн презентацією від Ешлі Біґгем і обговоренням феномену базару.

post picture

Ешлі Біґгем 

архітекторка і стипендіатка Програми Фулбрайта, у рамках якої досліджує системи фортифікації довкола Львова. Нещодавно отримала ступінь магістра з архітектури в Школі архітектури Єльського університету. Крім навчання в Єльському університеті, здобувала викладацький досвід під керівництвом проф. Долорес Гайден там-таки, а також на посаді викладачки-стажерки в Університеті Теннессі. Професійному зростанню сприяло стажування у компанії з міждисциплінарної архітектури “MOS” (Нью-Йорк) та у компанії “Gray Organschi Architecture” (Нью-Гейвен). Стажування Ешлі Біґгем у Центрі міської історії присвячене збереженню та сучасній адаптації історичних фортифікаційних структур у Галичині. Її праця зосередиться на культурній та архітектурній ідентичності структур через вивчення їхнього сучасного контексту.