Сихів: розширення. Виставка Наталі Мисак

Сихів: розширення. Виставка Наталі Мисак

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

серпень - листопад 2018

Кафе-вітальня Центру міської історії

Наталя Мисак, архітекторка, урбаністка, авторка виставки спробувала поглянути на місто з точки координат 49.778124, 24.067224. Тут перетинаються виміри міста і не-міста. Південно-східна околиця, поруч з якою розташована ця точка, є однією з тих територій, які були приєднані до Львова у повоєнний період, — тоді фізичні межі міста розширювались за рахунок будівництва індустріальних підприємств та житлових районів.

Від моменту створення перших ескізів південно-східного житлового району ще у кінці 1950-их років і дотепер Сихів балансує поміж ідеями та їх втіленням. Вулиця Криворізька прямувала 4,2 км в напрямку до кільцевої дороги, але, перейменована у проспект Червоної Калини, зупинилась перед полем поворотним кільцем трамвайної колії. Сихів, який міг стати "південними ворітьми" до міста, залишився бетонною стіною, яку можна побачити, проїжджаючи по кільцевій.

Серія фото, зроблених з однієї точки з координатами (49.778124, 24.067224) впродовж однієї доби — спроба взаємного розширення динамічного простору околиць. Механічно зафіксований прямокутник дзеркала з одного боку імітує фрагментоване мультиплікування околицями житлових мікрорайонів, а з іншого — колишню відсутність урбанного у "бетонній рамці" сьогоднішнього. Перша серія віддзеркалень — це розширення поля на території, які кілька десятків років тому також були полем. Друга серія віддзеркалень — розширення збудованого на резервні території, перед якими зупинився головний проспект району.

Зображення

Галерея: Наталя Мисак, Міра Шлапак