Спорт і Місто: Людина. Суспільство. Ідеологія

Спорт і Місто: Людина. Суспільство. Ідеологія

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

червень 2012 - травень 2013

Виставковий зал Центру міської історії

Виставка показувала історію спорту у Львові протягом останніх 150 років: якими були початки спорту в Європі та у Львові зокрема, як змінювалися уявлення про спорт, як з’являлися нові види спорту, яким був зв’язок між спортом і націоналізмом, спортом і державою, спортом і комерцією, спортом та глобалізацією. Особливо цікавими в контексті "ЄВРО-2012" є питання про культуру вболівання та потенціал спортивних мегаподій для міста. Ця експозиція пропонувала глибше зрозуміти практики, пов'язані зі спортом та сформувати власну відповідь на питання "Чим був і є спорт?"

Виставковий простір, тематично розділений на п’ять блоків, відкривала тема "Спорт як соціальна і культурна практика: історія змін." У цій частині було представлено історію спорту як модерної суспільної та культурної практики. Наступний блок "Спорт у багатоетнічному місті. 1861-1939" фокусував увагу на Львові та використовував локальні історичні матеріали, пов’язані з історією трьох спільнот у місті: української, польської та єврейської. Тут спорт був представлений як чинник і форма пошуку нових ідентичностей. Разом з тим, ця частина виставки презентувала те, як формувалася спортивна інфраструктура у місті, як спорт ставав частиною мобілізації суспільства, а спортивні події – масовими святами.

Третій блок "Спорт і війна" розглядав спорт в умовах воєнного конфлікту – під час Першої та Другої світових воєн. Наступна частина виставки "Спорт у радянському місті. 1944-1991" на прикладі Львова показувала чим були фізична культура, соціальний статус спортсмена у радянській державі, а також як міжнародні спортивні змагання використовувалися у політичній боротьбі під час "холодної війни".

Завершував виставку блок "Спорт у глобальному місті", котрий був присвячений великим спортивним подіям як імпульсу інфраструктурного розвитку. У фокусі уваги була підготовка до проведення "ЄВРО-2012" в Україні та Польщі, а також Літньої Олімпіади у Лондоні у 2012 р.

Виставка "Спорт і Місто: Людина. Суспільство. Ідеологія" поєднувала яскраві фото та відео матеріали із сучасними мультимедійними технологіями.

Матеріали виставки були представлені українською та англійською мовами.

У рамках виставки проводились лекції, круглі столи, дискусії, кінопокази та освітня програма для дітей.

Супровідно до виставки Центру, учні трьох львівських шкіл (№ 3,10,24) організували міні-виставки "Учні львівських шкіл про спорт - місто – школу" у форматі стендів, які розповідають про різні аспекти історії спорту в нашому місті, відомих спортсменів-випускників цих шкіл та спортивні досягнення учнів.

  • img

  • img

  • img

  • img

  • img

Зображення

Верхнє: Адам Ленкевич. Спортивне свято на стадіоні "Сокола-Матері", 1930-1932. Колекція Марини Курсанової / Міський медіаархів