Виставка проектів міжнародного архітектурного конкурсу для місць пов'язаних з єврейською історією Львова

Виставка проектів міжнародного архітектурного конкурсу для місць пов'язаних з єврейською історією Львова

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

березень - квітень 2011

Виставковий зал Центру міської історії

Виставка є підсумковим показом проектів, що надійшли на Міжнародний відкритий конкурс архітектурних, дизайнерських та ландшафтних проектів для впорядкування місць, пов'язаних з єврейською історією у м. Львові.

Конкурс було оголошено рішенням Виконавчого комітету Львівської міської ради від 6 серпня 2010 року № 1076. Структура конкурсу включала три вільні ділянки міста, пов'язані з життям єврейської громади до Другої світової війни та з її винищенням під час Голокосту у Львові. Підконкурс "Площа синагог" охоплював територію, де була серцевина середньовічної єврейської дільниці. Підконкурс "Меморіальний парк "Бесойлем – дім вічності" - частину старого єврейського кладовища. Підконкурс "Меморіальний парк "Янівський концтабір" - частину території колишнього Янівського концтабору, знану як "Долина смерті".

На виставці представлено проекти-переможці, проектами з почесними відзнаками та інші проекти, що надійшли на конкурси. В рамках виставки планують зустрічі та дискусії з авторами проектів, істориками, архітекторами. Інформація про час та теми буде розміщена на сторінці Центру міської історії.

Головною метою конкурсу було звернути увагу на багатоетнічне минуле Львова та збереження його багатокультурної спадщини. Конкурс мав два основних взаємопов'язаних завдання. Перше завдання полягало у тому, щоб звернути увагу на усвідомлення багатоетнічного минулого Львова за допомогою нового відкриття та показу єврейської спадщини міста. Інше завдання – забезпечити пошук найкращих рішень з облаштування територій, охоплених конкурсом, з метою покращання умов життя для мешканців та гостей м. Львова.

За чотири місяці, які тривав конкурс організаторам надійшло 70 проектів до всіх конкурсних місць. Проекти надійшли з 14 країн світу: Мексика, Італія, Австрія, Україна, Франція, Німеччина, Голландія, Ізраїль, Гонконг, Польща, Чеська Республіка, Португалія, Австралія, США.

Засідання міжнародного журі відбулося 21-22 грудня 2010 року і 22 грудня було оголошено переможців конкурсу у всіх трьох підконкурсах.

Журі складалося з міжнародних експертів в галузі архітектури та роботи з єврейською історичною спадщиною (голова журі - Карл Фінґергут, Рут Еллен Ґрубер та Інґо Андреас Вольф та Богдан Черкес), представника єврейської громади (Йосип Зісельс), істориків (Серґей Кравцов, Оксана Бойко) та представників міста (Василь Косів, Юрій Криворучко).

Ініціатива проведення конкурсу з'явилася в рамках міжнародної конференції "Єврейська міська спадщина і історія Центрально-Східної Європи", яку організував і провів Центр міської історії Центрально-Східної Європи у жовтні 2008 р. у Львові. Співорганізатором конкурсу також виступив українсько-німецький проект Львівської міської ради та Німецького товариства міжнародної співпраці ҐмбХ (ГІЦ) "Муніципальний розвиток та оновлення старої частини міста Львова".

  • img

  • img

  • img