Велика війна 1914-... Індивідуальний та глобальний досвід

Велика війна 1914-... Індивідуальний та глобальний досвід

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

грудень 2014 - липень 2016

виставковий зал Центру міської історії

Перша світова війна, відома також як Велика Війна, була безпрецедентним за масштабом конфліктом, який вплинув на всі виміри людського життя у цілому світі. Практично ніхто не піддає сумніву її ключового значення у світовій історії, однак досі тривають дискусії про характер впливу війни і про ті зміни, які вона спричинила.

Метою виставки "Велика війна 1914 - ... Індивідуальний та глобальний досвід" є погляд на війну з двох різних, але поєднаних перспектив: з одного боку, як на глобальний конфлікт, а з іншого – як на індивідуальний досвід різних її учасників.

Відтак тематично виставка складається з двох частин. Перша частина присвячена глобальному виміру війни, яку називають тотальною індустріальною катастрофою, що змінила кордони та політичні системи, каталізувала занепад імперій та виникнення нових національних держав, мала радикальне значення для культурних перетворень, економічних та наукових трансформацій.

Друга частина торкається індивідуального досвіду війни, так званої "культури війни". З огляду на нові технології та стратегії воєнних дій, Перша світова залучила величезну кількість населення різних верств та на різних територіях. Цілі суспільства на воєнному і домашньому фронтах працювали для потреб своїх армій.

Відтак виставка, серед іншого, розповідає і про те, як уявляли війну різні її учасники, що змушувало їх продовжувати воювати впродовж такого тривалого часу. Емоційні переживання, фізичні відчуття, моральні виклики тих, хто воював, хто перебував на домашньому фронті, у зонах окупації, або опинився "у підвішеному стані" як військовополонений, біженець чи переміщена особа, – ось лише деякі фокуси, які представлено на виставці.

  • img

    Інформаційний партнер

Зображення
Верхнє: Колекція Міського медіаархіву