Авторські екскурсії до виставки

Авторські екскурсії до виставки "Велика війна 1914-... Індивідуальний та глобальний досвід"

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

27 січня - 11 травня 2016

Участь у всіх екскурсіях безкоштовна.


  • facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

    Євген Поляков

    історик

    проведе авторську екскурсію “Солдати-фотографи: Велика війна, знята на плівку”. Під час зустрічі у вас буде змога розглянути військові та цивільні фотографії часів Першої світової війни та почути історії людей, що на них зображені.

    Преса оголошувала грошові винагороди за польові світлини, оскільки вони показували картину війни, котра відрізнялася від офіційних репортажів з передової. Щоб запобігти поширенню деморалізації серед населення, британське командування прийняло рішення заборонити аматорські зйомки на лінії фронту. З 16 березня 1915 року карою за це ставав військовий трибунал. Право на фотографування надавалося лише офіційному державному фотографу. Британські солдати і офіцери, що продовжували знімати, до кінця війни робили це нелегально.

  • facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

    Олександр Лосєв

    історик, консультант з мілітарної історії

    проведе авторську екскурсію “Перша світова війна у контексті в’язнів і заручників” і зверне увагу на мобілізаційні ресурси країн учасниць Великої війни, на те, скільки людей потрапило до війська. З цієї точки зору історик проаналізує інтенсивність бойових дій, масштабність, театри війни.

    Розглядаючи фокус “В’язні і полонені”, дослідник розкаже не лише про власне потрапляння в полон та кількість полонених в різних арміях-учасницях війни, але й про те, як відбувалася організація таборів військовополонених, які правові засади цьому (не) сприяли. На завершення зустрічі Олександр Лосєв зверне увагу як на положення військовополонених у різних країнах, у різні періоди війни, так і на проблеми післявоєнного потрапляння додому.

  • facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

    Василь Расевич

    кандидат історичних наук, старший науковий співробітник Інституту українознавства ім. І. Крип'якевича НАН України

    проведе авторську екскурсію “Велика війна: імперське і національне”. В 1914 році складалося враження, що майже всі хотіли війни – мир висів на волосинці. Більшість сподівань була також на війну. Хтось хотів вказати своїм запеклим суперникам на їх “справжнє” місце, хтось бажав “виправити” кордони, а комусь було вкрай необхідно відволікти суспільство від внутрішніх проблем.

    В імперських столицях запанувала патріотична ейфорія. Але майже ніхто не помітив, що патріотизм імперської нації і недержавних народів ставили перед собою протилежні цілі. Набубнявілі націоналізмом багатонаціональні імперії от-от мали луснути і розлетітися на малі національні держави. Деякі імперії пробували модернізуватися і захиститися від націоналізму, демократизуючи монархії, або пробуючи перетворитися на нові державні утворення на інтернаціоналістській основі.

  • facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

    Олександр Лосєв

    історик, консультант з мілітарної історії

    проведе авторську екскурсію “Австро-Угорщина і Росія: плани на Галичину у Великій війні” і сконцентрується не лише на основних битвах, що відбувалися у Галичині протягом Першої світової, але й проаналізує події у цьому регіоні напередодні великого конфлікту. Особливу увагу буде звернено на військово-політичну ситуацію в Галичині перед 1914 роком.

    Окремим пунктом екскурсії стала битва за Галичину у 1915 році. Історик розказав про її задум, хід і наслідки, які вона спричинила.

  • facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

    Др. Оксана Дудко

    кураторка виставки

    проведе авторську екскурсію “Майбутнє минулого: відповідальність історика” і сфокусується на тому, як у межах однієї експозиції врахувати усі аспекти обраної теми та лишитися об’єктивним.

    Як подавати великий об’єм матеріалу в зрозумілій формі? Як обирати джерела? Як репрезентувати війну в країні, де відбувається війна? Як показувати масштабні теми у обмеженому виставковому просторі? Як співпрацювати з дизайнерами, архітекторами виставки, програмістами? Відповіді на ці питання відвідувачі почують під час екскурсії.

    Оксана Дудко також розкаже, яким є коло відповідальності куратора виставки, закцентує на моральних та етичних викликах, що постають перед кураторами виставок про війну. Окремою частиною зустрічі стане розмова про “внутрішню кухню” експозиції, тобто про те, як працювати з ідеями і вкладатися у дед-лайни.