Права, правосуддя і пам’яті міста

Права, правосуддя і пам’яті міста

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

9–11 листопада 2017

Львів, Україна

 Історія міжнародного права останнім часом наново привернула увагу дослідників, продукуючи нові результати та підходи до розуміння того, як поняття міжнародної правової системи та установ формують повоєнний світ у двадцятому столітті. Водночас, сьогодні особливо помітно, як ставляться під сумнів ключові засади цієї системи, випробовуючи потенціал та обмеження міжнародної правової системи, зокрема з огляду на права людини та злочини проти людяності. Центральна і східна Європа на перший погляд не потрапляють у коло цих досліджень, але і в минулому, і сьогодні, цей регіон (а особливо його міста) пропонує унікальні предмети для досліджень локального занурення і проявів таких інтелектуальних і правових понять як "права" і "правосуддя". Програма передбачає науковий семінар і мистецький перформанс, а також урочисте відкриття меморіальних табличок.

Ідея наукового семінару "Ідеї (без) місця: концепції і практики прав і правосуддя у східній Європі" виникла у відповідь на нещодавні дослідження і публікації про двох ключових постатей правової думки та правників Рафаеля Лемкіна і Герша Лаутерпахта, особисто пов’язаних з містом Lemberg/Lwów/Львів. Семінар буде відштовхуватися від Львова та від життєвого шляху Герша Лаутерпахта і Рафаеля Лемкіна, даючи поштовхи для дискусій про те, як місця і особистий досвід вплинули на розвиток міжнародного права, та як світові погляди на правосуддя і права проявилися у локальнтх чи транснаціональних, ліберальних чи нетерпимих контекстах, а також, як формувалися, становилися і впроваджувалися теорія і практика у сфері захисту прав і правосуддя у східній Європі двадцятого століття. Семінар об’єднає учених різних напрямків: істориків, правників, дослідників міжнародного права та інтелектуальної історії.

Мистецький перформанс "Східно-Західна вулиця. Пісня добра і зла" поєднує світлини, текст і музику, щоб проаналізувати конфлікти і зв’язки між чоловіками, які опинилися у самому центрі Нюрнберзького процесу над військовими злочинцями: вченого з Кембріджа Герша Лаутерпахта, польського прокурора Рафаеля Лемкіна та горезвісного Гітлерового адвоката Ганса Франка, які також пов’язані з містом Lemberg/Lwów/Львів. Вистава подає особисту розвідку про походження сучасного правосуддя та долю окремих людей і груп за допомогою зображень, оповіді і музичних уривків.

Відкриття меморіальних табличок вшанує пам’ять про видатних юристів Герша Лаутерпахта, Рафаеля Лемкіна і Луї Зона, які свого часу вивчали право у Львівському університеті.

Ініціатори:
Софія Дяк, Центр міської історії, Львів
Франциска Екзелер, Кембриджський університет і Вільний університет Берліна
Філіп Сендс, Університетський коледж Лондона

Організатор Центр міської історії Центрально-східної Європи

У співпраці та за  підтримки Центру міжнародних судів і трибуналів (Університетський коледж Лондона) Департаменту культури Львівської міської ради, Інституту Кеннана при Центрі Вудро Вілсона (округ Колумбія), Школи права Українського католицького університету

Особлива подяка за підтримку і допомогу Івану Городиському (Український католицький університет) та Ігорю Земану (Національний університет імені Івана Франка)

  • img

  • img

  • img

  • img

  • img

Зображення

Галерея: Ірина Середа