Жіночі виміри минулого: як історія стає реальністю

Жіночі виміри минулого: як історія стає реальністю

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

3.8.2023; 18:30

Конференц-зал Центру міської історії

Запрошуємо долучитися до розмови про (не)нові і віднайдені смисли студій минулого в умовах повномасштабної війни за майбутнє.

Причинком до дискусії стане колективна монографія "Жіночі виміри минулого: уявлення, досвіди, репрезентації" під науковою редакцією Оксани Кісь, яка незабаром побачить світ зусиллями Центру міської історії та Української асоціації дослідниць жіночої історії за підтримки Фонду ім. Гайнріха Бьолля. Започаткована на основі однойменної конференції, яка відбулася у червні 2021 року, книжка об'єднала 22 співавторки/а, чиї дослідження розкривають маловідомі сторони історичного досвіду українського жіноцтва у контексті панівних суспільних уявлень, правових норм, соціальних інститутів та узвичаєних практик відповідної доби і суспільної верстви (від кінця XVII до початку XXI століття). Публікація цієї книги під час війни стала особистим викликом для усіх причетних.

Що відбувається із дослідницею жіночих історичних досвідів, коли те, що вона вивчала, раптом стає частиною її власного реального життя? Як цей особистий воєнний досвід впливає на наші дослідження — як і про що ми пишемо, які питання до минулого ставимо, які нові відповіді віднаходимо в позірно знайомих джерелах? Що саме спонукає нас (не)продовжувати наукову працю під час війни, які аспекти дослідницької діяльності залишаються значущими і суттєвими, а які смисли (тимчасово чи перманентно) втрачено? До якої міри наші (наукові) тексти є також історичними свідченнями про цю війну? У чому полягає місія і відповідальність історикині/ка, яка/ий опинилася всередині історичних подій? Які теорії інтерпретації жіночих історичних досвідів (не)витримали випробування реальністю російсько-української війни і що це означає для студій жіночої історії в Україні і ширше?

До розмови доєднаються Олена Галета, Іванна Черчович, Мар'яна Байдак, модеруватиме розмову Оксана Кісь.

Зустріч є частиною проєкту "Жіночі виміри минулого: уявлення, досвіди, репрезентації. Колективна монографія" за підтримки Фонду ім. Гайнріха Бьолля бюро Київ — Україна.

  • img

  • img

  • img

Зображення

Верхнє: колекція Андрія Отко / Міський медіаархів Центру міської історії

Галерея: Богдан Ємець