Жіночі виміри минулого: уявлення, досвіди, репрезентації. Колективна монографія

Жіночі виміри минулого: уявлення, досвіди, репрезентації. Колективна монографія

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

27.4.2023

Центр міської історії спільно з Українською асоціацією дослідниць жіночої історії у партнерстві з Інститутом народознавства НАН України за підтримки Фонду ім. Гайнріха Бьолля бюро Київ — Україна  готує до друку колективну монографію "Жіночі виміри минулого: уявлення, досвіди, репрезентації", науковою редакторкою якої є Оксана Кісь.

Монографія є результатом оригінальних авторських досліджень певного аспекту жіночого минулого, що були представлені на Міжнародній науковій онлайн-конференції  "Жіночі виміри минулого: уявлення, досвіди, репрезентації" (2021).

У збірнику поєднано розвідки дослідниць та дослідників жіночої історії, які у своїй практиці застосовують різні методології та підходи. Монографія акцентує свою увагу на маловідомих сторінках жіночого минулого, актуалізує теми, наприклад, неоднозначних чи замовчуваних досвідів. Теми монографії об’єднуються навколо проблем жіночої самореалізації, культурних репрезентацій жіночих досвідів, практик жіночої самоорганізації та громадської активності, а також винятково актуальної проблеми насильства, розкривають неймовірний потенціал жіночої історії для розуміння як гендерних аспектів минулого та витоків гендерної нерівності, яка зберігається в українському суспільстві донині, але також і показує прояви жіночої дієздатності в несприятливих чи загрожених історичних обставинах.

Авторки та автори монографії: Вікторія Іващенко, Мар’яна Байдак, Олена Галета, Оксана Кузьменко, Анастасія Канівець, Катерина Яковленко, Ігор Карпенко, Анастасія Боженко, Софія Роса-Лаврентій, Мейгіл Фaвлер, Олена Ганусин, Анастасія Мишуста, Марина Вороніна, Ольга Лабур, Ірина Савченко, Аліна Добошевська, Олексій Вінниченко, Ольга Посунько, Іванна Черчович, Дарія Маттінглі, Олена Кондратюк, Олеся Хромейчук.

  • img

  • img

  • img

Зображення

Верхнє: Володимир Румянцев // Міський медіаархів // Центр міської історії