Архів війни: Docudays

Архів війни: Docudays

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

18.10.2022, 18:30

zoom / online

Ми пишемо історію цієї війни просто зараз.

Створимо хроніку подій, про які має знати весь світ.

Запрошуємо на зустріч "Архів війни" за участі координаторки проєкту Марії Цип'ящук. Цією зустріччю продовжуємо серію Семінарів цифрової історії "Документуючи катастрофи: архівування цифрових історичних свідчень у часи кризи".

За останні місяці повномасштабної агресії Росії проти України виникло чимало ініціатив документування досвідів війни. Під час семінару запрошуємо познайомитись із проєктом команди Docudays "Архів війни".

Архів війни — об'єднана база відео та аудіоматеріалів про війну в Україні. Частиною Архіву війни є також записані інтерв'ю з очевидцями воєнних подій. Команда проєкту прагне зберегти та упорядкувати воєнну хроніку. Мільйони людей стали жертвами та свідками численних злочинів. За допомогою найпростіших засобів документування, Архів війни ставить за мету зробити ці злочини видимими та покарати винних. А також розповісти світові про те, як це — жити під час війни.

До розмови долучиться Олександр Маханець, дослідник Центру міської історії.

Для участі у семінарі, будь ласка, зареєструйтесь. Зустріч відбудеться на платформі zoom.

post picture

Марія Цип'ящук

Адвокатка, координаторка з партнерств проєкту “Архів війни”, координаторка громадської приймальні УГСПЛ в Рівному. Займалася документуванням воєнних злочинів з 2014 року. Після 24 лютого 2022 року також була долучена до організації напрямку документування воєнних злочинів ініціативи громадської організації “Центр громадянських свобод” Євромайдан-СОС.

post picture

Олександр Маханець

Історик-архівіст, дослідник Центру міської історії. Серед наукових зацікавлень: документальна фотографія та аматорське кіно, історія міст, урбаністика, цифрова гуманістика, соціальна історія, класичні мови, антропологія.

Цьогорічна програма Семінарів з цифрової історії від Центру міської історії пропонує серію подій для обміну думками та обговорення спроб цифрового архівування, які виникли у відповідь на кризові події в Україні та світі.

Семінари цифрової історії організовує Центр міської історії за підтримки Центру урядування та культури в Європі Університету Санкт-Галлена.

  • img

  • img

Зображення

Верхнє: Docudays

Автор портрету: Юрій Шушкевич