Львів у короткометражках

Львів у короткометражках

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

25 червня 2013

пл. Ринок

У рамках "Майстерні міста" проект "Муніципальний розвиток та оновлення старої частини міста Львова" спільно з Центром міської історії проводили показ документальних кінострічок про Львів, створених київською студією Укркінохроніки від 1947 до 1975 років.

У програмі було представлено дев'ять короткометражних фільмів: "Радянський Львів", "Кубок - у Львові", "Добрий день Львова", "10 минут про СССР. Древний город Льва", "В сім'ї вольній, новій...", "Львов, площадь Рынок", "Посетите на автомашине Украину", "Совмещенные вокзалы", "Фестиваль дружби".

У фільмах можна побачити місто після звільнення від нацистів, його історичну площу Ринок, проїхатися по центральній частині міста разом із творцями рекламного ролика, історію про фестиваль дружби у Львові та святкування 30-річчя входження Львова до України та те, як бачили наше місто радянські документалісти. Окрім офіційних репрезентацій ми переглянули також сюжети, де оповідалося про школу перукарів у Львові у 1970- роках та про те, як львівська футбольна команда "Карпати" здобула кубок СРСР.

"Майстерня міста" - це павільйон на східній стороні площі Ринок, який протягом червня служив платформою для різноманітних заходів міської адміністрації, проекту, але перш за все - міських громадських організацій та ініціатив.

Ціллю цьогорічної "Майстерні" є залучення мешканців до розвитку міста, усвідомлення та активне використання міського простору, розуміння цінності історичного житлового фонду, збереження історичної спадщини та житлової функції в середмісті.

Заплановані учасниками заходи часто були націлені на різні соціальні та вікові групи, стосувалися різних сфер міського життя, але усіх їх об’єднувала урбаністична тематика.