Залучена антропологія: етичність та виклики в революційні часи

Залучена антропологія: етичність та виклики в революційні часи

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

5 травня 2014

Центр міської історії, Львів

Під час презентації мова йшла про виклики, що постають перед дослідником – свідком і безпосереднім учасником подій. На прикладі Євромайдану обговорили питання етичності та відповідальності, які постали перед представниками різних наукових напрямків – антропологами, соціологами, психологами, істориками та мистецтвознавцями.

Що означає "залучена антропологія?" Ця лекція розкрила важливість залученої та прикладної антропології із перспективи американської дослідниці в контексті сучасної України. На основі дослідження політичного активізму із 2012 року до кінця червня 2014 року, Емілі Ченнел говорила про роль залученої антропології під час дослідження у складному контексті сучасних мобілізацій під час Євромайдану. Антрополог описала свою участь у Майдані зі студентськими політичними активістами, і розповіла, як це дослідження підходить для ширшої дискусії про події на Майдані.

Презентація була закликом до обговорення ролі вченого-активіста: його зобов'язань, викликів, із якими він стикається та його основної цільової аудиторії. Емілі Ченнел також розкрила етичний аспект залученої антропології революційного часу, а саме питання ролі американського вченого в українській революції. Антрополог підсумувала дискусію варіантами можливих наступних кроків для залученого дослідження в той час, коли Україна набирає ваги у глобальній політиці та викликатиме більше наукове зацікавлення. Які ініціативи в Україні могли б стати фокусами дослідження і підтримки зі сторони різних залучених вчених, і як можуть американські та інші дослідники працювати з місцевими українськими науковцями та активістами, щоб забезпечити їхній успіх?

Емілі Ченнел-Джастіс

аспірантка Міського Університету Нью-Йорка, департаменту антропології та викладачка соціальних наук в Університеті Джона Джея. Головним фокусом її дисертації є політичний активізм молодих українців – дослідниця має на меті краще зрозуміти, як і чому вони беруть участь у політичних процесах. Емілі Ченнел здобула на підтримку свого дослідження стипендію програми Фулбрайта.

Після презентації Емілі Ченнел усіх запросили до ширшої дискусії про роль дослідника, який є одночасно учасником подій. Модерували зустріч Анна Сусак та Наталія Отріщенко, керівники проекту Центру міської історії щодо документації подій Євромайдану "Голоси спротиву та надії".