Реконструкція площі Святого Юра: порозуміння заради вшанування митрополита Андрея Шептицького

Реконструкція площі Святого Юра: порозуміння заради вшанування митрополита Андрея Шептицького

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

12 березня 2015

Центр міської історії, Львів

Участь у зустрічі взяли усі зацікавлені у вирішенні цього питання сторони: представники УГКЦ, автори проекту, представники міської ради, а також громадські активісти та мешканці прилеглих вулиць.

Круглий стіл було організовано ініціативою "Врятуй Сквер Святого Юра". Серед присутніх були також представники академічної спільноти (Лісотехнічний університет, Львівська Політехніка тощо), учасники Мистецької ради "Діалог", музейники, митці, представники медіа та інші.

Під час круглого столу учасники домовилися про два засадничі моменти. По-перше, абсолютно усі сторони діалогу погоджуються з тим, що пам'ятник Митрополитові Шептицькому потрібен і що його найкраще було б встановити цього року. По-друге, під час гарячих дискусій спільним знаменником став наголос на тому, що сквер Святого Юра і усі задіяні у реконструкції площі території слід розглядати перш за все з точки зору комфортного громадського простору, що мотивує до спілкування, а не з точки зору неактуальної на сьогодні монументальності.

Важливо наголосити на тому, що ця зустріч була чи не першою зустріччю у форматі круглого столу, під час якої усі учасники дискусії мали рівні можливості висловитися. Модерацію заходу провели Софія Дяк (Центр міської історії) та Богдан Яскевич. Окрім того, велася пряма відео-трансляція, тож усі охочі мали можливість у режимі реального часу спостерігати за ходом зустрічі.

Наприкінці продуктивної дискусії усі учасники підписали текст резолюції, яка передбачає створення робочої групи. До неї увійдуть по два представники від усіх зацікавлених сторін. Важливо наголосити, що робоча група прийматиме рішення виключно двома третинами голосів.