Перегляд спадщини: концепції, підходи, приклади

Перегляд спадщини: концепції, підходи, приклади

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

online / zoom

Збереження історичної спадщини переживає справжній бум у світі: ми всі переймаємось, сваримось, протестуємо і збираємо кошти. Ситуація війни кидає додатковий виклик, змушуючи нас більше цінувати пам'ятки — на жаль, дуже часто саме після їхнього пошкодження чи втрати. Але чи багато ми знаємо про тих, хто переживали та бачили цінність у старих будинках, речах чи традиціях раніше, ніж ми? Звідки виникла ідея спадщини й хто її придумав? Як дбали про спадщину колись? Яким чином рятували спадщину у попередніх збройних конфліктах?

Запрошуємо до участі у читацькій дискусійній групі "Перегляд спадщини: концепції, підходи, приклади" для обговорення книг на тему спадщини, і зокрема загроженої. До прочитання ми запропонуємо класичні та сучасні тексти, які сформували ключові підходи у цій царині.

Читацька група збиратиметься раз на місяць на платформі zoom для обговорення однієї книги. 

Перші дві зустрічі присвятимо текстам, які критично аналізують сучасні способи мислення про спадщину та їхній зв'язок із політиками ідентичностей і соціальними нерівностями, як у національних державах, так і у більших уявлених спільнотах:

Далі ми обговоримо книги, зосереджені на історичних кейсах з різних часів і країн, що звертаються до витоків сучасного розуміння спадщини у імперських та націєтворчих контекстах, від появи поняття пам’ятки, через ХІХ століття, до часів соціалізму та постсоціалістичної трансформації:

Читацька група буде цікавою для усіх охочих з інтересом до дослідження та популяризації спадщини, залучених до вивчення, професійної охорони та ревіталізації, архітекторів та архітекторок, міських активістів та активісток, урбаністів і урбаністок.   

Мова обговорення українська.

Тривалість — 1 година.

Для участі у читацькій дискусійній групі, будь ласка, зареєструйтесь. Усім, хто вже раніше реєструвався для участі в читацькій групі, реєструватися ще раз не потрібно.

Усім зареєстрованим зможемо надати доступ до книг, а також напередодні кожної зустрічі надіслати zoom-посилання.

КОМАНДА

  • Ініціативна група: Роксоляна Головата, Софія Дяк, Ольга Заречнюк, Вікторія Панас, Ірина Склокіна, Діана Воннак
  • Координація та логістичний супровід: Роксоляна Головата, Софія Андрусишин

У разі виникнення питань, будь ласка, звертайтесь до Софії Андрусишин, [email protected].

Читацька група є частиною дослідницького фокусу Центру "Міська спадщина: концепції, практики та спадки"

Зображення

Верхнє: Вигляд на центральну частину Львова, фото Танаса Никифорука // Міський медіаархів Центру міської історії