Перегляд польських короткометражних фільмів 50-70 років XX ст.

Перегляд польських короткометражних фільмів 50-70 років XX ст.

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

1.10.2010, 18:00

Центр міської історії, Львів

У рамках проекту КіноМісто відбувся перегляд польських короткометражних фільмів 50-70 років XX ст. Ці фільми польських режисерів, зібрані Польським аудіовізуальним видавництвом. Серед режисерів декілька відомих у світі прізвищ: Кшиштоф Кесьловський ("Три кольори", "Декалог", "Подвійне життя Вероніки"), Єжи Гофман ("Україна — Становлення нації", "Вогнем і мечем", "Пан Володиєвський", "Потоп"). Під час показу презентувалися документальні фільми про життя міста і життя у містах 50-70 роках.

Цей перегляд фільмів - короткометражна кіно-подорож Польщею тих років. Подорож розпочалася у маленькому містечку. Містечку, яких дуже багато у колишній і нинішній Польщі. Глядачі побачили як живуть люди в місцах, про які ніхто не пам'ятає. Пізніше помандрували до Нової Гути, поблизу Кракова, міста-заводу, міста-комбінату, міста мрій і потреб. Почули як соціялістична пропаганда змінила бідних людей, забуте село в велику країну можливостей. З Нової Гути перенеслися на північ, до Лодзі. Тут протягом сімнадцяти хвилин подивилися чим може бути місто для людини: усмішкою дитини, костюмом за вікном або місцем роботи. Наступна зупинка - Люблін. Тут чекало на глядачів Нове Місто, нове-старе, старе-нове. Це дуже цікава і іронічна розповідь про архітектурні деталі щойно відреставрованого міста. Звідси дорога до столиці. Прогулянка Старим Містом Варшави, щоб почути музику міста, відвідини варшавського Повісьля, щоб побачити, як живуть люди декілька кілометрів від центру і побачити як Варшава змінювалася після Другої світової війни. А на закінчення зведення рахунків з  сумлінням. Як ми ставимося до міста?

Ця зібрання документальних фільмів - це нагода подивитися як жили люди в Польщі в період соціялізму. Завдяки ним можемо порівняти, що і як багато змінилося у Польщі, а що залишається ще проблемою. Можна подивитися як режисери показують місто, чим воно взагалі є... музикою, спогадом, ностальгією, потребою кращого життя...

ПРОГРАМА

  1. Містечко, 1956, 10’, реж. Єжи Зярняк
  2. Напрямок - Нова Гута, 1951, 13’, реж. Анджей Мунк
  3. З міста Лодзь, 1969, 17’, реж. Кшиштоф Кесьловський
  4. Любельське старе місто, 1956, 5’, реж. Богдан Косінський
  5. Варшава 1956, 1956, 7’, реж. Єжи Боссак, Ярослав Бжозовський
  6. Повісьле (Z Powiśla), 1958, 10’, реж. Казимеж Барабаш
  7. Прогулянка старим містом, 1958, 18’, реж. Анджей Мунк
  8. Ти серед них?, 1954, 8’, реж. Єжи Гофман, Едвард Скужевський