Відкрита форма

Відкрита форма

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

8.9.2018

Музей сучасного мистецтва у Варшаві

Відбудеться офіційне закриття міжнародної урбаністичної літньої школи "Відкрита форма", яка відбувається у Любліні, Шуміні та Варшаві від 25 серпня. Учасники та учасниці представлять результати своїх досліджень у трьох тематичних студіях.

Студія "мікро" (тьютори - Наталя Отріщенко і Томаш Фудала) працює над рівнем окремої квартири і фокусується на її мешканцях: як вони перетворюють простір та адаптують його до змінних потреб, які ресурси залучають і які бачення майбутнього втілюють. Студія "мезо" (тьютори - Наталя Мисак і Міхал Фронк) зосереджується на рівні житлового району і тому, як у цьому контексті втілюється ідея "відкритої форми" (у тому числі через апелювання до гнучкості, неповноти та доступності простору). Нарешті, студія "макро" (тьюторки - Дарія Бочарнікова і Пауліна Пага) генерує пропозиції щодо перетворення цілої дільниці LSM (Lubelska Spółdzielnia Mieszkaniowa).

Презентація розпочнеться о 14.30 і завершиться дискусією о 18.15 про сучасні сприйняття і дискусії навколо інтелектуальних та матеріальних спадків другої половини 20 століття.

У дискусії візьмуть участь представники різних, але пов’язаних сфер дослідження, архітектурної практики та культури: Міхал Вішнєвскі (Фундація Інститут архітектури, Краків), Мацєй Сюда (архітектор) та Александра Хжановська (Національний центр культури, Варшава). Модеруватимуть: Софія Дяк (Центр міської історії, Львів) та Ізабелла Пастушко (Національний інститут архітектури та урбанізму).

Люблінська літня школа, яка продовжує серію міських літніх шкіл, побудована навколо ре-інтерпретації ідеї "відкритої форми" – концепції, яку подружжя Софіі і Оскара Хансенів поставили у центрі своєї архітектурної, мистецької і дидактичної роботи. Згідно з цією теорією, архітектурна сутність – це основа для суспільних стосунків, а не мета проектанта і ціль сама по собі. Збудовані об’єкти Хансенів випереджали свою епоху, зокрема, у тому, що автори керувалися принципами партисипативного проекту, доступного житла і публічних просторів. "Відкрита форма" представлена у трьох різних об’єктах, які відвідають учасники та учасниці літньої школи: житловий масив Словацького у Любліні (Osiedle Słowackiego), район Ґроховскі плацдарм (Przyczółek Grochowski) у Варшаві і особистий будинок подружжя у Шуміні. На два тижні ці три локації перетворяться на лабораторію практичного досвіду і осмислення.

Організатори: Національний інститут архітектури і урбаністики, Центр міської історії

Партнери: Музей сучасного мистецтва у Варшаві, Місто Люблін

Ця школа продовжує серію Міських літніх шкіл, які організовує Центр. Інформація про попередні програми: Новий Львів (2015), Славутич (2016), Сихів (2017 р.).

Зображення

Верхнє: Національний інститут архітектури і урбаністики