Життя всупереч усьому: розповіді зі сходу України

Життя всупереч усьому: розповіді зі сходу України

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

Вікторія Донован

Університет Сент-Ендрюс

28.3.2025, 18:00

Конференц-зал Центру міської історії

Запрошуємо на розмову довкола книги Вікторії Донован "Life in Spite of Everything: Tales from the Ukrainian East" ("Життя всупереч усьому: історії зі сходу України").

З початком війни Росії проти України у 2014 році та з ескалацією у 2022 році такі міста, як Бахмут, Покровськ, Лисичанськ та інші, стали багатьом знайомими через зображення та новини про жахливі руйнування. У книзі Вікторія Донован звертається до багатої, мультикультурної історії східного регіону України – Донбасу – і малює докорінно іншу картину.

Подорожуючи від драматичних зубчастих вершин Білокузьминівки до болотистої місцевості Маріуполя, від складського рейву до покинутої гіпсової шахти, авторка оживляє фізичний світ та його важливість для ідентичності регіону. Але, перш за все, вона розмовляє з тими, чиє життя пов'язане з цими територіями – кураторами, художниками, залізничниками, молодими людьми, які виросли в умовах нестабільності та руйнувань, – Вікторія Донован підсилює місцеві голоси та розкриває глибоко особисту реальність російської агресії.

Відверта, виразна і глибоко людяна, "Життя всупереч усьому" є свідченням минулого і сьогодення України, а також наполегливості, творчого потенціалу та незалежності українців. 

Презентація відбудеться англійською мовою із синхронним перекладом на українську.

post picture

Вікторія Донован

Університет Сент-Ендрюс

Професорка українських та східноєвропейських студій і директорка Центру глобальних (пост)соціалізмів в Університеті Сент-Ендрюса. Вона працює на перетині студій спадщини, міської історії, візуальної антропології та публічних гуманітарних наук. Її поточні дослідження, присвячені вивченню заплутаних колоніалізмів та промислової експлуатації з фокусом на українському Сході, призвели до широкого спектра результатів – від академічної та науково-популярної літератури, виставок, архівів, громадських воркшопів до мистецьких практик.

Подія відбудеться в межах публічної  програми Центру міської історії [розархіування] та є частиною спільного проєкту Центру міської історії, Центру сучасної культури в Дніпрі "HeritEDGE: цифрове архівування та дослідження" у співпраці та за підтримки університету Сент-Ендрюс. Його метою є створення нового цифрового архіву міського життя зі зруйнованих та окупованих територій України для використання у музейній роботі, освіті та культурному активізмі.

  • img

  • img

  • img