Уявне майбутнє

Уявне майбутнє

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

Річард Барбрук

27 листопада 2010 / 18.00

Центр міської історії, Львів

Річард Барбрук прослідковує ранню історію Інтернету, починаючи від переломного моменту на Світовому ярмарку 1964 р. Критики називають його дослідження найґрунтовнішим та оригінальним серед сучасних праць з історії кібертехнології. Він показує, як бізнес-лідери й ідеологи запустили в хід докладно розроблене бачення уявного майбутнього, де роботи виконуватимуть хатню роботу, працюватимуть і думатимуть для нас.

Оскільки Америка опинилася на передовій ліній цих обіцянок, Барбрук висвітлює, як ідеологічна еліта включилася в розроблення нових інформаційних технологій упродовж Холодної війни, і як те, що вони створили, історично перетворилося на сучасний Інтернет з усіма задуманими політичними наслідками. Головне, він доводить, що якби у минулому все склалося інакше, наша технологічно-політична теперішність була б цілком відмінною від того, що ми бачимо сьогодні.

Барбрук робить висновки, що заохочують наступні покоління взяти владу над Інтернетом, опиратися політичному статус-кво та скористатися найпотужнішим політичним знаряддям, щоб будувати власне краще життя. Його провідна думка: якщо ми не хочемо, щоб наше майбутнє повторювало минуле, ми мусимо створити наше власне покращене і справді революційне майбутнє.

Крім самої лекції 28 листопада, Річард Барбрук представив спонтанний масовий експеримент у формі Дебордової гри "Класові війни", показуючи її важливість для розуміння теорії й практики ситуаційності. Гра відбулася у Центрі міської історії.

Гра у війну Ґі Дебор

Пролетарська революція є критикою людської географії, через яку особистості й громади почнуть конструювати місця й події, які відповідатимуть перенаправленню не тільки їхньої роботи, але й усієї їхньої історії. Завдяки похідній мобільності місць у грі та через довільність варіацій у правилах гри, показується автономія місця та автентичність життя. Ґай Деборд, "Суспільство видовища" (classwargames.net)

Лекція відбулася у рамках міжнародного Футурологічного конгресу (Львів, 26-28 листопада), який організували Центр міської історії Центрально-Східної Європи та Британська Рада.

Зображення

Верхнє: Видавництво Peirópolis