Бомонд на краю імперії: держава і сцена у радянській Україні

Бомонд на краю імперії: держава і сцена у радянській Україні

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

6 липня 2017 / 18.00

Центр міської історії, Львів

Відбулась презентація щойно виданої книги професорки Мейгіл Фавлер "Бомонд на краю імперії: держава і сцена у радянській Україні"("Beau Monde at Empire's Edge: State and Stage in Soviet Ukraine").

У книзі проаналізовано зародження радянської культурної інфраструктури у 1920-1930-х р.р. Що відбувалося після того, як держава перебрала на себе тотальний контроль над мистецтвом, і як Москва стала центром радянської культури для публіки, митців і чиновників по всіх одинадцяти часових поясах СРСР? Втім, основний акцент книги не на Москві, а на регіонах, не на літературі, яку і так часто згадують, а на театрі. Мова, отже, йде про колективну біографію групи молоді, які вийшли з бідних містечок, пройшли військову службу та стали елітою Радянського Союзу. Вони були бомондом, світом митців і високопосадовців, які творили культуру, як радянську, так і українську. Для них це означало виняткову етнічну відданість, етнічний партикуляризм, пошук шляхів домовляння між єврейським, польським і російським при формуванні "української" культури. Книга спирається на матеріали російською, українською, польською, мовою ідиш, намагаючись переповісти історію радянської культури: культури, яка не ділилася на митців і представників влади, а де, натомість, митці і влада перепліталися; культури, яка не ділилася на окремі національні історії, але при цьому пояснювала національний поділ та його наслідки; культури, яка намагається охопити ширшу перспективу, щоб побачити перетворення мистецького простору Російської імперії на мистецтво Радянського союзу.

Модерував презентацію Богдан Шумилович, дослідник Центру міської історії, докторант в Інституті європейського університету (Флоренція).

Презентація відбулась англійською мовою із синхронним перекладом.

post picture

Мейгіл Фавлер

професорка історії та керівниця програми русистики, східноєвропейських і євразійських студій у Стетсонському університеті. Вона викладає та досліджує історію культури Росії і східної Європи, з особливим наголосом на Україну. Вона писала про різні аспекти радянської культури у ” Ab Imperio, Canadian Slavonic Papers” (“Про імперію, канадські славістичні праці”) та у ” Kritika: Explorations in Russian and Eurasian Studies” (“Критика: розвідки з русистики і євразійських студій”). Вона є автором книги “Beau Monde at Empire’s Edge: State and Stage in Soviet Ukraine” (Бомонд на краю імперії: держава і сцена у радянській Україні”) (Торонто, 2017). На даний час працює над проектом про розважальні заходи радянської армії. Вона здобула ступінь доктора філософії з історії у Прінстонському університеті, ступінь бакалавра з російської філології у Єльському університеті, та ступінь магістра мистецтв у Національній театральній консерваторії.