Усна історія в епоху змін: соціальні контексти, суспільно-політичні виклики, академічні стандарти

Усна історія в епоху змін: соціальні контексти, суспільно-політичні виклики, академічні стандарти

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

1-2 грудня 2016

Харків

Сучасна ситуація постійного переосмислення минулого, "битв" за спогади як капітал історичної політики та інструменталізація пам’яті з новою силою актуалізували проблеми професійної та суспільної відповідальності усного історика, розуміння соціального та політичного контексту здійснюваного проекту, дотримання дослідницької етики та розвитку фахових навичок комунікації та взаємодії. Яким чином інструментарій усної історії може впливати на збереження пам’яті про події, що ще тривають? Коли закінчується певна подія і коли вона стає історією? Як проговорювати травматичний досвід минулого? Чи змінюється сутність усної історії при її застосуванні до вивчення політичних викликів та громадських реакцій сьогодення? Чиї "голоси" з минулого ми намагаємося відшукати, почути, записати та проаналізувати? Як спогади очевидців трансформують освітню практику? Саме цим питанням – про суспільно-політичну роль усної історії в епоху подолання, пропрацювання та переосмислення минулого, етичним пріоритетам, громадській позиції та академічній відповідальності дослідників – буде присвячено цьогорічну конференцію.

Поряд із тематичними сесіями  розпочнеться круглий стіл, який сфокусується на можливостях використання усних спогадів у дослідницьких, освітніх, виставкових та громадських урбаністичних проектах. Ідея цієї зустрічі виникла як рефлексія над роботою Центру в сфері публічної та усної історії і як спроба показати різні способи комунікації з аудиторією. Під час цього круглого столу буде представлено досвід реалізації низки проектів, які ґрунтувалися на усноісторичних інтерв’ю та функціонували у просторі місті. Ми також дискутуватимемо про те, як усноісторичні інтервенції у міський простір шукають свій формат і свою публіку, а також як саме місто змінюється під їхнім впливом.  Участь у цій події є відкритою, вхід вільний.

Конференція проходитиме за підтримки кафедри українознавства Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна, Представництва Фонду імені Гайнріха Бьолля в Україні, Центру міської історії, департаменту релігії та культури Саскачеванського Університету, Чорнобильської історичної майстерні та Студії 42.

  • img

  • img

Зображення

Галерея: Оксана Кісь