Голоси (для) Міста: Усна і публічна історія у Центрально-Східній Європі

Голоси (для) Міста: Усна і публічна історія у Центрально-Східній Європі


  • Тривалість курсу:
    15 жовтня - 15 листопада 2016
  • facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

Координаторка проекту "Міські розповіді" Наталя Отріщенко читатиме семінарський курс у Галле-Віттенберзькому університеті імені Мартіна Лютера (Німеччина) на запрошення Центру польських студій імені Александра Брюкнера.

На семінарському курсі основна увага буде приділена "розпакуванню" трьох взаємопов'язаних прикметників, які часто використовуються зі словом "історія": усна, публічна та міська. На основі теоретичних читань і роботи з цифровими архівними проектами з Центрально-Східної Європи, учасники курсу зосередять увагу на методологічних, етичних і практичних викликах у співпраці між академічною та публічною усною історією. На зустрічах заплановано обговорення переваг і складнощів використання усноісторичних інтерв'ю у прикладних дослідженнях, а також того, як усна історія може змінювати (і змінює) міські простори. Студенти міркуватимуть над тим, як бути чутливим до питань влади і відповідальності у полі історії, як співпрацювати з різними аудиторіями і як презентувати свої висновки у різних форматах. Учасники курсу дізнаються про роль фізичного та символічного просторів, в яких можуть бути локалізовані як дослідницькі процедури, так і отримані результати.

Теоретичні концепти та загальні методологічні дискусії буде проілюстровано конкретними прикладами усноісторичних досліджень, які проводилися в Україні та в Польщі. У підсумку курсу студенти розроблять структуру власного проекту, який можна реалізувати у просторі міста із використанням інтерв’ю зі свідками та учасниками подій

post picture

Др. Наталя Отріщенко

кандидатка соціологічних наук за спеціальністю “методологія і методи соціологічних досліджень” (2015, Інститут соціології НАНУ). Долучалась до роботи над проектами “Регіон, нація та інше” (університет Сент-Галлена, Швейцарія), “Пам’ять про зниклі групи населення” (університет Лунду, Швеція), проводила авторське дослідження в університеті AGH (Краків, Польща). Веде проект “Міські розповіді” у Міському медіа архіві, є координаторкою досліджень “Мистецьке місто і міське мистецтво: театри Львова після 1945 р.” і “Кінотеатри та кіноклуби Львова” у рамках “Інтерактивного Львова”.