Поза націоналізмом? Культурні процеси в Центрально-Східній Європі у ХХ столітті

Поза націоналізмом? Культурні процеси в Центрально-Східній Європі у ХХ столітті

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

25-26 лютого 2010

Центр міської історії, Львів

Перший  міжнародний семінар за сприяння британського міжуніверситетського об'єднання у сфері Східно-Центральних європейських студій CEELBAS провели керівник CEELBAS в Оксфордському університеті др. Роберт Пайра разом із академічним директором Центру др. Таріком Амаром.

20 років після  падіння комунізму в Центрально-Східній  Європі дослідження "культури"  зосереджується або на політичних наративах (особливо пострадянський націоналізм як провідна парадигма), або на соціологічних тенденціях у вивченні історії та мистецтва. Семінар має на меті відкрити нові перспективи для дослідження проблематики "культурних процесів" Центрально-Східної Європи через залучення науковців з різних країн та різних поколінь, особливо молодих дослідників, для пошуку нових методів в історії, культурознавстві, порівняльному літературознавстві / мистецтвознавстві. Первинна мета проекту – провести  дослідження за поданим зразком на тему "Поза націоналізмом", щоб привернути увагу до маловивчених, поточних чи прогностичних питань, як наприклад –  вплив сучасної економічної кризи на продукування культури та роль ненаціоналістичних наративів (регіоналізм та інтернаціоналізм з погляду продукування культури).

Хоча склад  семінару відображав ухил до українознавства, кінцева мета полягала у тому, щоб зібрати матеріали для збірника, присвяченого сучасному стану вивчення культури у регіоні, на зразок збірника у серії "Legenda" за редакцією Роберта Пайри та Маріуса Турди.

Зображення

Верхнє: Б. А. Бабанова Оперний театр, 1945. Центральний державний кінофотофоноархів України імені Г.С. Пшеничного / Міський медіаархів