Монументальні простори пам’яті: місця пам’яті, зустрічі, (не)порозуміння

Монументальні простори пам’яті: місця пам’яті, зустрічі, (не)порозуміння

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

14  листопада 2019

Умань

В Умані відбудеться другий тренінг з розробки інклюзивних підходів та практик примирення в управлінні спільною спадщиною в Умані.

Цей тренінг присвячено тому, яку роль відіграють монументи у місті в ХХ-ХХІ ст. Аби сформувати навички критичного аналізу монументів, учасники разом з спеціалістами та тренерами спробують спільно шукати відповіді на запитання: які владні стосунки та ієрархії стоять за створенням монументів; якою може бути форма сучасного монумента і як вона співвідноситься із його змістом; як різні аудиторії взаємодіють з монументами, присвоюють і переосмислюють їх; як зробити монумент місцем зустрічі, діалогу та життя, а не місцем пропаганди та владних ритуалів. Особливу увагу буде зосереджена на практичних рішеннях щодо конфліктних, "небажаних" чи неоднозначних монументів: знести, музеєфікувати, змінити контекст, не помічати чи використати для початку діалогу між конфліктуючими групами? Ці теми та питання будуть розглядатися на прикладах кращих практик, а також на місцевих уманських прикладах комемораційних місць та пам’ятників.

Учасниками тренінгу будуть управлінці Уманської міської ради в галузі культури, туризму та інфраструктури, менеджери культури, журналісти, екскурсоводи, музейні працівники, краєзнавці та історики, вчителі, представники місцевого бізнесу та громадських. організацій, які працює з об’єктами спадщини.

Тренінги з розробки інклюзивних підходів та практик примирення в управлінні спільною культурною спадщиною в Умані є частиною дворічного проекту "ReHerit: спільна відповідальність за спільну спадщину". Тренінги мають завдання обговорити та розпрацювати найскладніші та найважливіші приклади спільної спадщини міста, визначити найпроблемніші зони, запропонувати ефективні механізми вирішення конфліктних ситуацій та підходи управління спадщиною, які базуються на цінностях розмаїття, толерантності та спільного нового  використання.

ТРЕНЕРИ
Ірина  Брунова-Калісецька – кандидатка  психологічних  наук,  виконавча  директорка  ГО "Інформаційно-дослідний  центр  "Інтеграція  та  розвиток".
Ірина Склокіна – історикиня, кандидатка історичних наук, дослідниця Центру міської історії.

ОРГАНІЗАТОРИ
Центр міської історії
Лабораторія міського простору
Відділ культури Уманської міської ради