Історія має місце

Історія має місце

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

20-29 липня 2007

Центр міської історії, Львів

Після Петербурга (2003 р.) і Вроцлава (2005 р.) літню академію "Історія має місце", організовану фундацією ЦАЙТ із Гамбурга, привітав і Львів. Упродовж десяти днів понад двадцять молодих учених із різних країн, більшість з яких аспіранти, перебували у Центрі, де вивчали й обговорювали минуле та майбутнє нашого міста, а також на практиці досліджували його простір – місця пам’яті та репрезентації.

Академічною програмою заходу керував др. Крістоф Мік (Ворвік). Йому вдалося залучити низку визнаних експертів у галузі історії Східної Європи, серед яких – Тімоті Снайдер (Єйль), Джон-Пол Химка (Едмонтон), Алєксєй Міллер (Москва / Будапешт), Марія Лєвіцка (Варшава), Ярослав Грицак (Львів / Будапешт) та ін.

Організатори академії особливу увагу надавали відкритим дискусіям за участю відомих громадсько-політичних і культурних діячів Львова. Академія розпочалася з "Львівських епіфаній" – зустрічі з українським письменником Юрієм Андруховичем і його австрійським колегою Мартіном Поллаком, на якій вони поділилися своїми поглядами щодо минулого й сьогодення міста. Кілька днів  після цього представники різних етнічних спільнот Львова обговорювали різний досвід мешкання у місті другої половини ХХ століття. Врешті, передостаннього дня мер Львова Андрій Садовий, удруге з часу відкриття, відвідав Центр для того, щоб поділитися своїм баченням майбутнього Львова та України в Європі. У дискусії, яку провадив німецький політолог Стефан Аппеліус, також взяли участь Тарас Возняк (Львів), Василь Косів (Львів) й Владімір Меламед (Лос-Анджелес).

Літня академія пройшла з великим успіхом завядки невимушеній атмосфері й високому рівню презентацій та дискусій.

  • img

Зображення

Верхнє: Торгівля на площі Ринок, 1930-1939 / Колекція Олександра Москаленка, Міський Медіаархів