Євпаторія - курорт трьох століть

Євпаторія - курорт трьох століть

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

Станіслав Цалик

письменник, краєзнавець, історик

31 жовтня 2013

Центр міської історії, Львів

Це розповідь про те, як маленьке містечко на західному узбережжі стало курортом загальнодержавного значення для Російської імперії, Радянського Союзу і зберігає цей статус в Україні сьогодні. Доповідач говорив про стратегії влади та щоденне життя мешканців міста.

Перша трансформація "глушина - курорт" відбулася на зламі ХІХ-ХХ ст. зусиллями міського голови Семена Дувана, який для реалізації свого плану задіяв і адмінресурс, і зв'язки в Петербурзі, а подеколи вкладав і свої особисті капітали. Друга трансформація "курорт - державний дитячий курорт" розпочалася в середині 1930-х років і тривала до кінця 1980-х. Це була урядова ініціатива з Москви, фінансування здійснювалося за рахунок держбюджету. Третя трансформація "дитячий курорт - курорт для сімейного відпочинку" відбулася на початку ХХІ ст. Ініціатива належить міському голові Андрію Даниленку, який вдало скористався святкуванням 2500-ліття міста, а також, за прикладом Семена Дувана, задіяв можливості міського бюджету і залучив кошти з місцевого бізнесу.

Розповідь була проілюстрована архівними і сучасними світлинами. Автор використовував матеріал, який зібрав під час роботи над книгами "Евпатория: прогулки по Малому Иерусалиму" (2007, розширене й доповнене видання - 2012) та "Євпаторія: мандри між Сходом і Заходом" (готується до друку).

Станіслав Цалик

письменник, краєзнавець, історик. Працює в документальному жанрі. Автор книги “Киев – контекст 70-х”, а також понад 700 публікацій з історії України. Член Асоціації європейських журналістів. Член Національної Спілки кінематографістів України (сценарист).