Туристичний погляд: культурна спадщина Львова у сприйнятті відвідувачів міста

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

Анна Чеботарьова

Центр міської історії / Університет Санкт Галлена

16 липня 2019 / 16.00

Центр міської історії, Львів

Соціолог Джон Уррі окреслює "туристичний погляд" як сукупність очікувань, пов'язаних із місцем, котре туристи відвідують в пошуках "автентичного досвіду". Не існує єдиного "туристичного погляду" - він є соціально набутим "способом бачення", що передається через образи і технології та залежить від класу, статі, етнічного походження, віку.

Яким постає Львів та його багатокультурна спадщина в очах відвідувачів з різних країн? Як вони оцінюють свій туристичний досвід та що спричиняє найбільше дискомфорту під час відвідин міста? Наскільки туристам цікава історія Львова та звідки вони отримують інформацію про неї? Як на сучасний туристичний досвід впливають конфлікні пам'яті? Які місця та сюжети викликають найбільш позитивні та негативні емоції? Кого туристи вважають видатними львів'янами? Як вони сприймають міську історичну політику та наративи у музеях та екскурсіях? Що думають про комерціалізацію простору та зростання туристичної популярності Львова?

Поговоримо про ці та інші теми під час презентації результатів онлайн-опитування туристів, проведеного у листопаді-грудні 2018 р. Центром міської історії в рамках проекту "ReHerit". Загалом було опитано 513 респондентів із 25 країн, котрі відвідували Львів із короткотерміновими візитами. Під час презентації також звернемо увагу на особливості методології опитування туристів, переваги і недоліки онлайн-анкетування та виклики, пов'язані із (не)репрезентативністю отриманих даних.

post picture

Анна Чеботарьова

соціологиня, дослідниця у Центрі міської історії (Львів) та Університеті Санкт Галлена (Швейцарія). Координаторка міжнародного проекту “Транскультурні контактні зони в Україні” (www.uaregio.org) Сфера дослідницьких зацікавлень: студії колективної пам’яті, єврейська спадщина Центрально-Східної Європи, усна історія та методологія соціологічних досліджень   

Семінар відбувається у форматі робітні, на яку запрошені дослідники для обговорення наукових проектів, досліджень, які знаходяться на різних етапах розробки, а також завершених досліджень, які готуються до друку.

Участь в міському семінарі передбачає попереднє прочитання і обговорення тексту дослідника. Якщо ви хочете долучитись до семінару, будь ласка, напишіть нам на е-мейл Наталі Отріщенко ([email protected]) і ми завчасно надішлемо вам матеріали.