Життя після війни: становище репатріантів у повоєнні роки у Дніпрі

Життя після війни: становище репатріантів у повоєнні роки у Дніпрі

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

Марія Шевченко

Національний технічний університет "Дніпровська політехніка"

22.11.2023; 16:00

Бібліотека Центру міської історії

Цей семінар присвячено осмисленню соціальних аспектів процесу репатріації в контексті політики пам'яті на прикладі Дніпра. Відомо, що радянська влада підозріло ставилася до тих, хто був закордоном, особливо ці підозри посилилися щодо репатріантів. Їхнє перебування у Третьому райху і "нерадянський" спосіб життя призвели до змін у світогляді колишніх примусових робітників. 

Під час семінару Марія Шевченко презентує важливі свідчення про людські долі: "фільтраційні справи",  архівні документи, листи та спогади репатріантів. Акцент на великому промисловому місті дає змогу розглянути роль особливості життя репатріантів на місцевому та загальнодержавному рівнях у контексті ширших соціальних змін повоєнної епохи. 

post picture

Марія Шевченко

Національний технічний університет "Дніпровська політехніка"

Стипендіатка Центру міської історії в рамках співпраці з Інститутом гуманітарних наук (Відень). Доцентка кафедри історії та політичної теорії Національного технічного університету “Дніпровська Політехніка”. Викладає дисципліни “Цивілізаційні процеси в українському суспільстві” та “Демографія”.

У Центрі здійснює дослідження “Життя після війни (становище репатріантів у повоєнні роки у м. Дніпро)”. Проєкт Марії пропонує новий погляд на осмислення соціальних аспектів процесу репатріації в контексті політики пам’яті.

Сфери наукових зацікавлень: міграційні процеси, примусові робітники, жіночі історії, краєзнавство, біографістика.

Семінар відбудеться у форматі робітні, на яку запрошені дослідники для обговорення наукових проєктів, досліджень, які перебувають на різних етапах розробки, а також завершених досліджень, які готуються до друку.

Участь в міському семінарі передбачає попереднє прочитання і обговорення тексту дослідника. Якщо ви хочете долучитись до семінару, будь ласка, напишіть на е-мейл Єлизавети Бобрової ([email protected]) і ми завчасно надішлемо вам матеріали.