Якість життя і творення

Якість життя і творення "нових міст" (Чернігів та Полтава кін. ХVIII - поч. ХХ ст.)

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

Др. Володимир Маслійчук

Національний університет "Києво-Могилянська академія"

18.8.2022, 15:00

Бібліотека Центру міської історії

Під час семінару будуть запропоновані підходи щодо вивчення міської історії з використанням міждисциплінарної категорії "якість життя", у даному разі лише начерки широкого проекту. У поширеному значенні – якість життя – це рівень задоволення людиною своїх потреб. У вужчому розумінні – це медикалізація простору (поява лікарень, амбулаторій, закладів медичної освіти, масової вакцинації), боротьба з голодом, зміни у доступі до освіти, санітарно-гігієнічна політика (поява каналізації, водогону, смітників). Настільки ці нововведення відображаються на демографічних показниках (кількість населення, тривалість життя, гендерний поділ).

У центрі уваги початки формування модерного міського способу життя у адміністративних, губернських центрах територій, де час "завмер" і модернізаційні перетворення не стрімкі, порівняно зі сходом та півднем України. Однак, якщо уникнути наголосу на соціально-економічних змінах, а зосередитися саме на творенні нових інституцій та на демографічних зрізах, можна дещо інакше поглянути на історію великого простору колишньої козацької автономії.

post picture

Володимир Маслійчук

Національний університет "Києво-Могилянська академія"

Доктор історичних наук, доцент кафедри історії Національного університету Києво-Могилянська академія. Автор семи монографій, упорядник та редактор низки збірників та колективних монографій. У сфері зацікавлень міський спосіб життя невеликих міст Лівобережної України (Полтавської та Чернігівської губерній), що не потрапили під інтенсивні індустріальні перетворення (Полтава, Ромен, Ніжин, Прилуки, Чернігів, Глухів), характерні для півдня і сходу України, студії над традиційним світом та модернізаційними вторгненнями. У центрі студій дослідника також є історія освіти. У 2022 р. став гостьовим дослідником Центру міської історії в межах стипендії за підтримки Фонду Кербера.

Семінар відбувається у форматі робітні, на яку запрошені дослідники для обговорення наукових проектів, досліджень, які перебувають на різних етапах розробки, а також завершених досліджень, які готуються до друку.

Участь в міському семінарі передбачає попереднє прочитання і обговорення тексту дослідника. Якщо ви хочете долучитись до семінару, будь ласка, напишіть на е-мейл Мар'яни Мазурак ([email protected]) і ми завчасно надішлемо вам матеріали.

Зображення

Верхнє: Чернігівський окружний суд. Листівка кін. ХІХ ст. Джерело: https://zabytki.in.ua/community/d/360-starodavnii-chernigiv