Programming Historian українською

Programming Historian українською

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

30.3.2023, 16:00

online / zoom

Використання цифрових інструментів різної складності стає невід'ємною частиною історичних досліджень - від опрацювання та впорядкування оцифрованих джерел до історичного картографування чи аналізу мереж. 

Низка академічних центрів розбудовують інструменти та методології їхнього використання в гуманітаристиці. І хоч для їхнього використання зазвичай достатньо базових навиків, зростає потреба в адаптованих навчальних матеріалах, що дозволять використовувати ці навики в контексті гуманітарних та соціальних дисциплін.

Одним із найбільш фахових ресурсів, який намагається задовольнити цю потребу, є Programming Historian - підбірка рецензованих уроків, що навчають використання цифрових інструментів в історичних дослідженнях. Ресурс публікує матеріали чотирма мовами (англійська, іспанська, португальська та французька). У 2022 році виникла ініціативна група зі створення української версії. 

Ідея полягає не лише в перекладі українською вже готових уроків. Ми також прагнемо адаптувати ці навчальні матеріали до українського контексту і створювати нові уроки.

Запрошуємо колег на семінар, під час якого ми презентуємо ідею створення Programming Historian українською, а також чернетки перших трьох перекладених уроків:

  1.  Дослідження та аналіз мережевих даних за допомогою Python / оригінальний урок /переклали: Орися Віра та Гліб Солоджук
  2. Впровадження до Map Warper / оригінальний урок / Переклали: Олександр Корман і Тарас Назарук
  3. Початок роботи з Omeka.net / (оригінальний урок) / Переклала: Орися Віра

Нам буде важливо почути вашу думку щодо ідеї адаптації уроків, обговорити особливості перекладу термінології, можливі шляхи поширення та способи використання. Це допоможе краще спланувати наступні кроки для створення української версії Programming Historian. 

Щоб долучитись до семінару напишіть е-мейл на адресу [email protected].

  • img

  • img

Зображення

Верхнє: взято з сайту Programming Historian