Особисті хронології Євромайдану: аналіз і впорядкування інтерв’ю

Особисті хронології Євромайдану: аналіз і впорядкування інтерв’ю

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

Гана Йостікова 

Бірмінгемський університет

6 серпня 2019 / 16.00

Бібліотека Центру міської історії

Що означало бути серед протестувальників і протестувальниць на Майдані у різний період і в різних містах? У що вірили люди на Майдані і чому вони вийшли на вулиці, щоб заявити про свої переконання? Яку індивідуальну роль вони відіграли під час революції?

Завдання дослідницького перебування Гани у Центрі міської історії – розробити базу даних для серії зі 110 інтерв’ю, записаних дослідниками і дослідницями Центру міської історії у грудні 2013 року і лютому 2014 року, в основному у Харкові, Києві та Львові. Цей автентичний матеріал має унікальний потенціал, адже допомагає нам зрозуміти роль особистості під час протестів у різних частинах України і на різних стадіях революції.

Під час дослідницького семінару Гана поділиться результатами аналізу цих інтерв’ю та запропонує корисні підходи до впорядкування даних, які розповідають про робочі і понятійні нюанси індивідуальної участі у протестах. Йтиметься також про якісні зміни упродовж різних періодів революції. Формат семінару – виступ Гани, після якого відбудеться міждисциплінарна дискусія про запропоновані категорії організації колекції інтерв’ю "Голоси супротиву та надії" для її розміщення на сторінці проекту "Міські розповіді".

Мова семінару - англійська.

post picture

Гана Йостікова 

є дослідницею-докторанткою у Центрі русистики, європейських і євразійських студій в Бірмінгемському університеті. Вона вивчає соціальну мобільність і пов’язані з нею зміни в ідентичності на постраждалих від війни територіях України після 2014 року, зокрема у Маріуполі і Сєвєродонецьку, через методику політичної етнографії. Найбільше Гану цікавить мобілізація у період від закінчення протестів на Майдані і початком війни між Росією і Україною улітку 2014 року.

Семінар відбувається у форматі робітні, на яку запрошені дослідники для обговорення наукових проектів, досліджень, які знаходяться на різних етапах розробки, а також завершених досліджень, які готуються до друку.

Участь в міському семінарі передбачає попереднє прочитання і обговорення тексту дослідника. Якщо ви хочете долучитись до семінару, будь ласка, напишіть нам на е-мейл Наталі Отріщенко ([email protected]) і ми завчасно надішлемо вам матеріали.

Зображення

Верхнє: Наталя Отріщенко