Довгі тривалості швидкого реагування: розмови про інтервʼю у часі війни

Довгі тривалості швидкого реагування: розмови про інтервʼю у часі війни

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

Др. Наталя Отріщенко

Центр міської історії

13.10.2023, 14:00

Бібліотека Центру міської історії

Семінар навколо майбутньої книги соціологині та дослідниці Центру Наталі Отріщенко. 

Як записувати і зберігати історію війни, будучи всередині цієї війни? Які навики і знання для цього потрібні? Якими є наслідки швидких рішень? Як уявляємо майбутнє документацій, що побудовані на свідченнях очевидців? Відповіді на ці та інші питання соціологиня Наталя Отріщенко шукала у розмовах з дослідниками й дослідницями, які записували історії з перших місяців повномасштабного вторгнення Росії до України.

Під час семінару ми обговоримо вступ і структуру книги, що побудована навколо інтерв'ю з тими, хто самі проводять інтерв'ю. Збірка слугує і методологічним порадником, і простором відвертості та вразливості, і своєрідною засічкою на лінії часу, яка фіксує реакції наукової спільноти на виклик надзвичайних обставин. Вона пропонує альтернативу звичним форматам академічного письма, адже є діалогічною і поліфонічною. Книга також запрошує до спільнодумання і напрацювання “кращих практик” зі збору, збереження і публікації розповідей очевидців й очевидиць війни в умовах, коли ця війна ще триває.

Робота над збіркою стала можливою завдяки підтримці від Фундації польської науки і Фундації Кербера. Працювати над цим текстом, залишаючись у Львові, можливо завдяки чоловікам і жінкам, які доєдналися до Збройних сил України. 

post picture

Др. Наталя Отріщенко

Центр міської історії

Соціологиня, дослідниця Центру міської історії. З березня 2022 року очолює українську команду в міжнародній документаційній ініціативі “24.02.22, 5 ранку: Свідчення з війни”, яка в різний час об’єднувала Центр міської історії, Інститут філософії і соціології ПАН, Центр сучасної і цифрової історії університету Люксембургу, університет Сент-Ендрюс, Центр сучасної історії у Гамбурзі, програму публічної історії університету заочного навчання у Хагені.

Сфера наукових зацікавлень: методологія і методи соціологічних досліджень, усна історія, міська соціологія, соціологія експертизи, просторові та соціальні трансформації після державного соціалізму.

Зображення

Верхнє: Катерина Консулова, "Магрітт" // Архів 404 // Міський медіаархів Центру міської історії