Об’єкти спадщини та політика пам’яті в сучасному Львові

Об’єкти спадщини та політика пам’яті в сучасному Львові

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

Діана Воннак

Інститут соціальної антропології імені Макса Планка

3 грудня 2015

Центр міської історії, Львів

Об’єкти спадщини, збудовані у Львові різними етнічно-релігійними групами в різні періоди, є надзвичайно важливою частиною громадського простору та культурної політики сучасного міста. Вони є не лише втіленням багатокультурного минулого, яке часто змальовується ідеалізовано в сучасному Львові, а також місцями конфліктів і співпраці між державою і церквою, місцевою владою і громадянським суспільством, активістами та громадськими організаціями.

Протягом майже річного перебування в Центрі, в рамках даного урбаністичного антропологічного дослідження,  буде проаналізована взаємодія різних гравців у сфері спадщини Львова на основі інтерв’ю, опитувань і методу включеного спостереження, щоб пролити світло на всю складність планування, прийняття рішень і розходжень між релігійними і нерелігійними групами, державою, церквою і громадянським суспільством.

Основні питання дослідження: Хто задіяний у збереженні та управлінні об’єктами релігійної спадщини у Львові? Як формується історіографія і політика пам’яті навколо цих об’єктів – у табличках, знаках, музейних виставках, уяві людей? Яка роль цих об’єктів у культурній політиці на місцевому та національному рівнях? Наскільки та через які канали співпраці Львів бере участь в європейських проектах у сфері культурної спадщини, спрямованих на фінансування, передачу знань чи прийняття політичних рішень.

Ключовими об’єктами даного дослідження є релігійні споруди, які зараз виконують нерелігійні функції, такі як музеї чи галереї, меморіальні місця, нещодавно відновлені церкви чи громадські місця, які є предметом гострих дебатів. Окрім застосування етнографічного підходу до архітектурної спадщини Львова, проект має на меті розмістити місто у ширший контекст постсоціалістичної релігійності та формування громадянського суспільства. Під час презентації будуть представлені матеріали в процесі опрацювання у формі case studies, а не остаточних результатів.

post picture

Діана Воннак

аспірантка при Інституті соціальної антропології імені Макса Планка в Німеччині. Зараз працює над дослідженням у Львові і є гостьовою дослідницею в Центрі міської історії. Її наукові зацікавлення охоплюють культурну спадщину, організаційні дослідження, соціальні зміни в містах і теоретичні основи суспільно-наукових досліджень.