Культурна спадщина у Львові й Умані: яка вона?

Культурна спадщина у Львові й Умані: яка вона?

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

Алла Марченко 

Інститут філософії та соціології Польської Академії наук / Центр міської історії

5 березня 2019 / 17.00

Бібліотека Центру міської історії

Питання культурної спадщини в містах з історією різних народів і культур набувають нового звучання, коли ми означаємо цю спадщину як спільну. Якою ж є культурна спадщина у Львові та Умані - двох міст на перетині культур, таких відмінних в своєму минулому, але таких подібних у своєму потенціалі спільного? Що передбачає спільність спадщини – спільну відповідальність чи безвідповідальність, емоційно забарвлене ставлення чи, навпаки, відсторонення? З якими проблемами мають справу ті, хто щодня працює з різними аспектами культурної спадщини? Алла Марченко презентує спектр відповідей на ці та інші запитання на основі аналізу фокус-групових та індивідуальних інтерв’ю в експертних колах Львова та Умані, пов’язаних з освітою, екскурсіями, владними важелями та активізмом у культурній спадщині.

Водночас, на семінарі йтиметься і про сприйняття та осмислення спільної культурної спадщини населенням обох міст. Що знають пересічні містян(к)и про культурну спадщину своїх міст, з якими групами та особами її асоціюють, чи помічають у своєму повсякденні пам’ятники та музеї і, взагалі, чи потребують інформації на ці теми? Під час семінару відбудеться презентація результатів соціологічних опитувань населення Львова та Умані про локальну культурну спадщину.

Дослідження проведені у співпраці з Українським центром вивчення громадської думки "Соціоінформ" та є частиною проекту "ReHerit: спільна відповідальність за спільну спадщину", який фінансується Європейським Союзом.

Алла Марченко 

є докторанткою на Ph.D. програмі Інституту філософії та соціології Польської Академії наук (Варшава). Тема докторської дисертації: “Порівняльний аналіз ефектів паломництва хасидів у локальних рамках пам’яті в Польщі та Україні”.  Соціологічну освіту здобула в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка, тривалий час викладала на кафедрі методології та методів соціологічних досліджень факультету соціології. Алла має досвід участі в багатьох міжнародних проектах, зокрема є випускницею дослідницької програми Карнегі в Нью-Йоркському університеті та учасницею докторського семінару у музеї історії польського єврейства POLIN. Останні публікації Алли на дотичну тематику містяться у наукових журналах “Contemporary Jewry”, “Discourse, Context, and Media”.

Семінар відбувається у форматі робітні, на яку запрошені дослідники для обговорення наукових проектів, досліджень, які знаходяться на різних етапах розробки, а також завершених досліджень, які готуються до друку.

Участь в міському семінарі передбачає попереднє прочитання і обговорення тексту дослідника. Якщо ви хочете долучитись до семінару, будь ласка, напишіть нам на е-мейл Наталі Отріщенко ([email protected]) і ми завчасно надішлемо вам матеріали.

Зображення

Верхнє: Львів, площа Ринок. Фото Алли Марченко.