Забудова міста і суспільство. Сприйняття та оцінка архітектури Львова 1848-1914

Забудова міста і суспільство. Сприйняття та оцінка архітектури Львова 1848-1914

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

Др. Александер Лупієнко

Інститут історії ім. Т. Мантойфля Польської академії наук в Варшаві

26 червня 2018 / 16.00

Бібліотека Центру міської історії

Предметом виступу будуть львівські дебати про архітектуру міста, в яких піддавалася критиці як давня архітектура, так і австрійська забудова і архітектура доби автономії. Образ архітектури міста знаходив віддзеркалення як в офіційних документах, таких як, наприклад, листування Грона консерваторів Східної Галичини (Gronо Konserwatorów Galicji Wschodniej), так теж в пресі (технічній і щоденній), в путівниках по Львову, а також у спогадах мешканців міста. На вибраних прикладах Др. Лупієнко спробує показати, як джерела, передусім польськомовні, оцінювали давню і нову архітектуру, чи приписували їй національні риси, як ставилися до історизму, а також як старалися відшукати архітектурну ідентичність міста в кінці 19 ст.

Др. Александер Лупієнко

історик в Інституті історії ім. Т. Мантойфля Польської академії наук в Варшаві. Вищу освіту отримав з історії і архітектури, докторську дисертацію захистив в Інституті історії під керівництвом проф. Мацєя Яновського. До його головних дослідницьких зацікавлень належить простір міст 19 ст., як публічний, так і приватний, особливо перетин між суспільною історією, історією ідеї і історією архітектури 19 ст. Автор книг “Прибуткові будинки Варшави” (1864-1914) і “Публічний простір Варшави в 1 половині 19 ст.”. Організатор циклу конференцій “Архітектура в місті, архітектура для міста”, що відбуваються в Варшаві.

Семінар відбувається у форматі робітні, на який запрошені дослідники для обговорення наукових проектів, досліджень, які знаходяться на різних етапах розробки, а також завершених досліджень, які готуються до друку.

Участь в міському семінарі передбачає попереднє прочитання і обговорення тексту дослідника. Якщо ви хочете долучитись до семінару, будь ласка, напишіть нам на е-мейл Ірини Склокіної ([email protected]) і ми завчасно надішлемо вам матеріали.