Др. Александр Лупієнко

Др. Александр Лупієнко

Інститут ім. Т. Мантойффеля Польської Академії наук, Варшава


  • Тема дослідження:
    Львів як простір конструювання ідентичності, ХІХ – поч. ХХ ст.
    Період:
    грудень 2018
  • facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

Александр є істориком-урбаністом "довгого" XIX століття Центрально-Східної Європи, який працює в Історичному інституті Польської Академії Наук у Варшаві.

Олександр здобув освіту архітектора та історика, і захистив свою дисертацію під керівництвом проф. Мацєя Яновского у 2014 р. Перша тема наукових досліджень стосувалася регіону Варшави. Він видав книгу про приватні простори варшавських квартирних будинків в останні десятиліття XIX століття (до 1914 р.), яка у 2016 р. принесла йому відому відзнаку з історії – премію Кліо. Також він є автором книги про публічний простір Варшави у першій половині XIX століття (її англомовний переклад планується до виходу наступного року), а також статей у польських та іноземних періодичних виданнях Mesto a Dejiny, Zeitschrift für Ostmitteleuropa-Forschung, Journal of Urban Ethnology, Acta Poloniae Historica та ін.

Прагнучи освіжити наукові дослідження про міста XIX століття та об’єднати істориків та мистецтвознавців, які цікавляться цією темою, він організовує конференції у Варшаві, на такі основні теми, як взаємозв’язок між міською соціальною історією та інтелектуальною історією, а також з історією мистецтва (у 2016 р., результати вийшли у книзі Architektura w mieście, architektura dla miasta), міський публічний простір (у 2017 р., збірка конференції вийде наступного року), і історичний дискурс центрально-європейських модерністських містах XIX століття.

Коло наукових інтересів Александра охоплює поняття простору, пов’язаного з історичними місцями, та взаємозв’язок між людиною і забудовою. Також він цікавиться міськими інтелектуальними рухами, та дискурсом і дискусією, які творяться у містах, архітекторами, соціологами, гігієністами і містопланувальниками. Поточні дослідження пов’язані зі Львовом до 1914 р. і функціонуванням його архітектури і простору: їхнього сприйняття, а також їхній не завжди помітний вплив на міські суспільні процеси.