Вічний вогонь та вічне кохання: весільні фото на місцях пам'яті Другої світової війни

Вічний вогонь та вічне кохання: весільні фото на місцях пам'яті Другої світової війни

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

Ірина Склокіна

Центр міської історії

10 березня 2020 / 16.00

Бібліотека Центру міської історії

Під час семінару Ірина Склокіна представить частину свого пост-дисертаційного дослідження про трансформацію радянської політики пам"яті у контексті консумеристського повороту, змагання двох систем у Холодній війні та приватизації святкової культури. Спираючись на архівні матеріали Комісії із впровадження радянських свят і ритуалів, фотографічні колекції з Архіву ім. Пшеничного та з сімейних фотоальбомів, радянську етнографічну літературу та сучасні рекламні матеріали фотоагенцій, це дослідження показує, як ідеологічні смисли ритуалів трансформувалися у приватному виконанні, а місця пам'яті ставали місцями конфліктів і змагання за "право на місто" між різними групами, як-от люди різних поколінь, ветерани та молодята. Дискусії щодо весільних фото на місцях пам'яті про трагічні події показують також зміну емоційного режиму та стурбованість щодо гендерних ролей - риси суспільства, що намагається впоратися із переплетінням "традиційних" та модернізаційних рис.

post picture

Ірина Склокіна

історикиня, дослідниця Центру міської історії. Працює над темами політики пам’яті та культурної спадщини, зокрема у колективних проектах “OpenHeritage” (Організація, просування та сприяння адаптивному перевикористанню спадщини через інклюзію, технології, доступ, управління та підсилення” та “Історичні культури в процесі змін. Узгодження пам’яті, історії та ідентичності у сучасній Центральній і Східній Європі”.

Семінар відбувається у форматі робітні, на яку запрошені дослідники для обговорення наукових проектів, досліджень, які знаходяться на різних етапах розробки, а також завершених досліджень, які готуються до друку.

Участь в міському семінарі передбачає попереднє прочитання і обговорення тексту дослідника. Якщо ви хочете долучитись до семінару, будь ласка, напишіть нам на е-мейл Наталі Отріщенко ([email protected]) і ми завчасно надішлемо вам матеріали.

Зображення

Верхнє: Фото з колекції проекту "Донбас - сімейний фотоархів"