Восьмий Львівський міжнародний фестиваль короткометражних фільмів Wiz-Art

Восьмий Львівський міжнародний фестиваль короткометражних фільмів Wiz-Art

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

21-24 травня 2015

Центр міської історії, Львів

Цього року у рамках конкурсної та позаконкурсної програми фестивалю покажуть близько 100 стрічок з різних куточків світу. Також гості фестивалю зможуть відвідати кінопокази від партнерів Wiz-Art, майстер-класи українських та іноземних режисерів, лекції.

"Ми хочемо творити завтра, не чекачи, доки хтось це зробить за нас. Культура і кіно зокрема на фоні недолугої гуманітарної політики та занепадницьких настроїв в Україні виглядають недооціненими. Кіно здатне оперативно реагувати і рефлексувати на суспільні процеси, а, отже, формувати основи світогляду. Я маю на увазі здорові рефлексії, а не пропагандистську машину на кшталт російської. Всі знають, але небагато людей справді усвідомлюють, що завтра - це те, що ми готуємо сьогодні. Культура будує підґрунтя для виходу з кризи. Wiz-Art запрошує наших глядачів не лише дивитись, але й брати участь у створенні кіно. Рефлексувати на тему сьогодення, формулювати і висловлювати власну думку, бути активними, а отже робити майбутнє тут і зараз разом з нами" — коментує директорка фестивалю Ольга Райтер.

У міжнародному конкурсі 17 стрічок з Нідерландів, Великої Британії, Румунії, США, Франції, Німеччини, Канади, Ірану, Тунісу, Лівану, Швеції, Таїланду, Фінляндії, Австрії, Данії та України змагатимуться за головний приз фестивалю — гран-прі, а також за призи в трьох номінаціях — краща режисура, кращий сценарій та краща операторська робота.

Визначатиме найкращі короткометражки міжнародне журі фестивалю у складі трьох режисерів: Катaжина Ґондек (Польща), Крістофер Шварц (Австрія) та Олександр Ратій (Україна).

У національному конкурсі змагатиметься 10 українських стрічок укладених у 2 програми, серед них "Віддалік", ігрова короткометражка Катерини Горностай, члена журі фестивалю Wiz-Art 2014, анімація Анатолія Лавренішина "Крамниця співочих пташок" та "В деревах", режисерський дебют відомої сценаристки Марисі Нікітюк.

Під час фестивалю відбудуться спеціальні кінопокази від партнерів фестивалю: "Італійська панорама" від SediciCorto Film Festival (м. Форлі, Італія), "ЇЇ роль" від Феміністичної майстерні (м. Львів) і підбірка українських короткометражок від молодіжної платформи "СУК" (Сучасне Українське Кіно). Новинкою цьогорічного фестивалю також є показ для найменших глядачів — підбірка анімаційних короткометражок "Шортики"(4+).

Щорічна Wiz-Art Film School — освітній блок фестивалю — цього року закцентує увагу на практичних навичках у створенні кіно. Низка подій включатиме майстер-клас Анатолія Лавренішина: Секрети створення фільму "Крамниця співочих пташок" та сценарні читки від блогу сценарної майстерності All About Storytelling. Австрійські режисери Крістоф Шварц, Гай Ліхтенштейн та польська режисерка Катажина Гондек проведуть зустрічі у форматі Q&A. Локейшн менеджер та виконавчий продюсер Петро Рудольфович розповість про особливості роботи на знімальному майданчику. Сценаристка Марися Нікітюк презентує авторську програму сценарної школи, яка відбудеться у Львові в липні 2015 року. Український режисер Олександр Ратій розповість про структуру сценарію у своєму майстер-класі "Комедія та драма для околиць і гаражів".

У рамках фестивалю 22 травня у Білій залі Львівської міської ради відбудеться прес-конференція та презентація новоствореної Львівської кінокомісії, напівдержавної структури, котра покликана сприяти кінопроцесу у місті.

Локації фестивалю: Львівський палац мистецтв, Центр міської історії Центрально-Східної Європи, Львівський кіноцентр та антикафе Communa.

Заходи, які гоститиме Центр:

22 травня

13.00 Марися Нікітюк. "Сценарій готовий до зйомок за 30 днів". Презентація авторського сценарного курсу.

23 травня

10.00 Q&A та показ фільмів режисера Крістофа Шварца (Австрія)

12.00 Анатолій Лавренішин. Майстер-клас "Секрети створення анімації"

14.00 Q&A та показ фільмів Ґая Ліхтештейна (Австрія)

24 травня

11:00 Олександра Ратій. Майстер-клас "Комедія та драма для околиць та гаражів"

13.00 Q&A та показ фільмів Катажини Ґондек (Польща)

Детальніше на сторінці фестивалю: http://wiz-art.ua/festival

Зображення

Верхнє: ДАВАЙ НЕ СЬОГОДНІ 18′ Христина Сиволап Україна 2014