Дні відкритих дверей у Міському медіаархіві

Дні відкритих дверей у Міському медіаархіві

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

30 вересня- 4 жовтня 2019

З нагоди Міжнародного дня домашнього кіно у  Міському медіаархіві триватимуть вже традиційні дні відкритих дверей. Власники приватних архівів мають унікальну можливість безкоштовно їх оцифрувати.

Протягом тижня,  запрошуємо приносити домашні кіно-записи на 8 мм та 16 мм плівках до Центру міської історії - вулиця  Богомольця, 6.

Зйомки на 8мм кінокамеру - практика, яка набула особливої популярності у 60-х роках. Це відбулось завдяки поширенню технології та появі виробничих потужностей, які забезпечували обіг кіноплівки. У Львові використання цього формату можна виявити ще у середини 90-х, співіснуючи протягом певного періоду з новим на той момент відео, кіноплівка остаточно програла конкуренцію. Через компактність та доступність характерним для 8мм були приватне використання, зйомки побутових та сімейних сюжетів. Це сформувало цілий жанр, який сьогодні називаємо "домашнє кіно". Нерідко відповідні записи можна зустріти і на 16мм плівках. Паралельно із цим існував чималий рух кіноаматорів, які з допомогою тих же медіазасобів створювали власні фільми та сюжети. Аматори творили як і з власної ініціативи, так і об’єднувались навколо підприємств та офіційних гуртків, що було ініційовано державою, але й відповідно контролювалось.

Сьогодні і домашнє кіно, і кіно аматорське потребує досліджень, збереження та актуалізації. Це важлива частина історії та джерела, які відкривають для дослідників незвичну перспективу на людину у минулому. Поруч із цим, це шанс щоб віднайти особисті сімейні історії, часто небачені, і поділитись ними.

18 жовтня 2019 р. о 17.00 у конференц-залі Центру відбудеться святкування Міжнародного дня домашнього кіно та презентація оцифрованих цього року матеріалів, перегляди домашніх фільмів та їхнє обговорення.

День домашнього кіно - це свято аматорських фільмів і кіно, яке щорічно проводиться у жовтні у багатьох місцях світу. Заходи в цей день дають можливість окремим особам і сім'ям побачити і поділитися своїми власними домашніми фільмами, побачити своїх сусідів і т.д. Це шанс, щоб дізнатися, чому треба піклуватися про ці фільми і дізнатися, як найкраще доглядати за ними.

Щоб дізнатись деталі щодо оцифрування Ваших домашніх відеозаписів, пишіть координатору Міського медіаархіву Олесю Маханцю: [email protected], або ж завітайте до нашого офісу: вул. Ак. Богомольця, 6.

Зображення

Верхнє: Міський медіаархів