Зрозуміти фотографію

Зрозуміти фотографію

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

01.05.2016

Звична річ у житті кожної людини, з цим ми маємо справу щоденно, це оточує нас, зрештою, це невід’ємна частина нашого побуту - фотографія. Така зрозуміла кожному і здається така проста, що кожен запросто може її відрізнити та ідентифікувати. Здається, так легко пояснити, що ми маємо на увазі, коли говоримо про фотографію – жодних уточнень. Та чи справді так воно є? Чи завжди нам йдеться про одне і те ж? А що таке фотографія? Годі шукати однозначну відповідь, але можна пробувати краще її розуміти і глибше пізнавати. Різні погляди, рефлексії, роздуми та інтерпретації про і навколо фотографії зібрані у виданнях, які віднедавна з’явились у нашій бібліотеці.

"Understanding a Photograph" ("Зрозуміти фотографію") - це 25 текстів відомого арт-критика та письменника, автора телесеріалу та книги "Ways of Seeing", Джона Берджера, вміщені в одній книзі. Свої есеї, написані у різний час і з різних нагод (деякі з них давно стали класичними), Берджер любить починати із конкретних запитань до окремих зображень, а далі фіксує свої роздуми над пошуком відповідей. Такий прийом, з критичним осмисленням та роздумами над фотографією у тексті відкривають читачеві багатогранність фотографії і штовхають до власних рефлексій. Не без впливу Берджера про фотографію писав Віктор Берджин, художник-концептуаліст і письменник, зрештою обоє вони свого часу вимінювались ідеями. "Thinking Photography", що вийшла під його редакцією у 1982 році, неодноразово перевидавалась і друкується досі. До збірки, окрім самого Берджина, увійшли тексти Вальтера Бенджаміна, Умберто Еко, Джона Таґа та інших. Порушивши низку проблем, серед яких питання авторства, критики, значення і значень, функції та фікції, як і зазначає сам редактор , – це спроба зробити внесок формування теорії фотографії.

Також серед нових надходжень до бібліотеки, які пов’язані із фотографією, Ви можете знайти праці П’єра Бурдьє "Photography. A Middle-brow Art", Джона Таґа "The Burden of Representation. Essays on Photographies and Histories", Вілема Флюсера "Towards a Philosophy of Photography", Сюзен Зонтаг "Про фотографію".

Зображення

Верхнє: Центр міської історії